Części niezbędne do konkretnego działania firmy w kraju. Szkolenia, wymogi, restrykcje.

Posted on 11/07/2018 4:03pm

Tworząc przedsiębiorstwo zostajemy postawieni przed szeregiem zadań. Są one trudniejsze lub łatwiejsze do zrealizowania, jednak w większości przypadków jakiekolwiek błędy ze strony zkładającego mogą być niebywale mocno pokarane. Rozważając otwarcie firmy w naszym kraju, należy pamiętać, że od pierwszych tygodni funkcjonowania trzeba płacić składki na Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

szkolenie
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Abstrahując od tego, czy nowa firma zarabia na siebie, czy dopiero oczekuje na konsumentów, z jej konta co miesiąc musi wyjść przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Powoduje to mnóstwo kłopotów dla nowych przedsiębiorców. Chcąc zatrudnić paru pracowników startowe zyski w ogromnej części musimy dać na ich składki. Oprócz pensji i ZUS należy również zapewnić im szkolenia. Pierwszym i obowiązkowym jest BHP. Jednak na szczęście takie wymogi można bez problemu załatwić poprzez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Chociażby zakładając firmę w Gliwicach wystarczy zgłosić pracowników na szkolenia BHP w Katowicach - gdzie wybór miejsca do szkoleń jest niezmiernie duży. To bez kłopotu ochroni nas przed niespodziankami. A mogą być one niezmiernie bolesne. Gdy zainteresuje się naszą firmą nadzór BHP, to niestety kary bywają ogromne. Prawnie – ddy pracodawca zatrudni kogoś, w przeciągu 30 dni od daty podpisania umowy musi powiadomić na piśmie odpowiedniego inspektora pracy Państwowej Inspekcji Pracy i odpowiedniego urzędowego kontrolera sanitarnego o miejscu, typie i zakresie prowadzonej pracy oraz ilości pracowników. W tym wypadku kary mogą być jeszcze boleśniejsze niż, gdy tematem dyskusji był nadzór BHP. Kreowanie odpowiednich warunków dla pracowników powinno być dla nas celem.podstawy bhp
Source: pixabay
Tak psychicznych, jak i fizycznych. Tak jak w sytuacji, gdy poszukiwane były szkolenia BHP w Katowicach, zająć się tym mogą eksperckie firmy z zewnątrz. Prostego towrzenia przedsiębiorstwa w Polsce nie należy się bać. Temat ten obrósł wieloma mitami. Ważne, by całość procesu należy wykonać zupełnie ekspercko. Dlaczego także robić to na własną rękę? Płacąc przedsiębiorstwu zewnętrznemu, w przypadku kłopotów, to ich jesteśmy w stanie ukarać.

Tags: pracodawca, Przedsiębiorstwa, składki, inspektor