Czy biznesy powinny brać leasing czy kredyt?

Posted on 23/12/2020 2:37pm

Biznes w naszym kraju nie ma się najefektywniej. Wiele firm plajtuje. Robotnicy wylatują na bruk. Wiele biznesów przenosi swe fabryki z naszego kraju na wschód, gdzie płaci się mniej robotnikom. Coraz ciężej polskim przedsiębiorcą znaleźć inwestora, który przeznaczy na konkretny projekt sporą sumę na dłuższy okres czasu.
Dlatego też wiele firm staje przed trudnym wyborem: czy lepiej jest wziąć kredyt bankowy czy może korzystniejszy jest leasing? Każda z tych opcji niesie pewne ryzyko, ale też posiada jakieś plusy. Niniejszy tekst porówna te dwie formy wsparcia dla firm i wybierze z nich tę, która da firmie najwięcej korzyści.

leasing
Najbardziej popularną w naszej ojczyźnie formą zapomogi na własną działalność jest bankowy kredyt. Niestety aktualnie w Polsce coraz trudniej jest zyskać to wsparcie, dlatego że szalejący kryzys odstrasza banki od pochopnego udzielania takiej zapomogi. toteż wiele banków albo nie udziela tych świadczeń, albo robi to nad wyraz ostrożnie. I do tego rzadko który udzieli kredyt na samą firmę. W współczesnej sytuacji jest to nad wyraz duże ryzyko. Ale banki chętnie udzielają wsparcia interesom na środki trwałe, takie jak chociażby urządzenia do fabryki czy samochód dostawczy. Z kredytem wiąże się tymczasem pewne ryzyko. Gdy fabryka przestanie go spłacać, to komornik w niezwykle krótkim czasie wyegzekwuje należną kwotę, zabierając te środki trwałe, które zostały kupowane za kredyt. Jeśli ich cena będzie zbyt niewielka, a nierzadko tak jest, to zostaną zabrane zarazem inne środki trwałe biznesu. Na tym tle o wiele wartościowszy wydaje się leasing jak np. leasing nowego auta Poznań. Na czym on polega? Otóż na tym, że jakaś firma zgłasza się do innego biznesu. Przedsiębiorstwo, które się zgłasza, prosi o wynajem określonego środka trwałego, na przykład samochodu dostawczego.metafora obliczeń kredytu na mieszkanie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Samochód ten zostaje nabyty nowy i wynajęty tej firmie, która chciała go nająć. Firma, która najmuje wynajem długoterminowy audi płaci określoną comiesięczną kwotę za wynajem. Po okresie wynajmu samochodu staje się jego właścicielem. Wystarczy napisać w Google w Internecie frazy: „leasing Częstochowa” oraz „leasing Bielsko-Biała”, a odszuka się wiele ofert leasingu. Ta forma wynajęcia wydaje się lepszą od kredytu. Sprawdź też: .

Tags: samochód, banki, kredyt