Czy outsourcing pracowniczy okaże się doskonałym rozwiązaniem dla ciebie?

Posted on 04/01/2019 7:47am

Aktualnie w świecie biznesu pojęcie outsourcingu stało się bardzo modne.


Outsourcingować możemy już niemal wszystkie działy firmy: fabrykację, logistykę, zaopatrzenie, obsługę klienta, sprzątanie, ochronę, zarządzanie finansami lub księgowość.
cv
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com


Na popularności zyskuje outsourcing pracowników. Współdziałanie organizacji z agencjami zatrudnienia wciąż jednak ewoluuje a także wchodzi na wyższy pułap. Współcześnie nie jedynie przedsiębiorstwa wytwórcze kooperują z jednostkami zajmującymi się outsourcingiem pracowniczym. Coraz częściej po te usługi sięgają wielkie korporacje, które nie chcą już na własną rękę wyszukiwać talentów menedżerskich, motywować swych pracobiorców, a nawet prowadzić zwykłej, działalności w kadrach. Czy outsourcing pracowników możemy również z powodzeniem wykorzystać w swej firmie?


Kodeks pracy reguluje outsourcing pracowniczy w artykule 231, tyczącym się fuzji lub przejęcia przedsiębiorstwa. Powyższy przepis stanowi, że w przypadku akwizycji zakładu pracy nowy posiadacz staje się stroną w uprzednich stosunkach zatrudnienia – wraz ze komponentami materialnymi przyjmuje on jakby pracobiorców kupionej organizacji. Prowadząc niewielką firmę, nie opłaca się korzystać z usług agencji zatrudnienia, aby zdobyć pracobiorców i nimi zarządzać.

Może zaciekawią Cię też podobne serwisy (http://doman.com.pl/) na omawiany wątek? Jeżeli tak, to przejrzyj je i uzyskaj inne informacje na to zagadnienie.

Outsourcing pracowników może się przydać w ogromnych korporacjach, w jakich procesy kadrowe przeprowadzane są masowo. Istnieją rzecz jasna wyjścia pośrednie.


Pracodawca może powierzyć zewnętrznej agencji wykonanie naborów, natomiast na etapie wyborów sam może weryfikować aplikacyjne dokumenty kandydatów, wdrażać ich do pracy. Ostatnio częstokroć poszukiwani są w ten sposób pracownicy z Ukrainy.

Tags: dokumenty, klient, firma, IT, Przedsiębiorstwa