Długi proces sądowy a także postępowanie komornicze czy błyskawiczna sprzedaż wierzytelności? Jakie rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Posted on 30/08/2019 4:08pm

Jeśli pożyczyliśmy komuś środki finansowe, wtedy często pojawia się tzw. „paradoks pożyczającego”. To nam jest niezręcznie prosić o zwrot gotówki. W przypadku, kiedy kwota nie jest duża, nie mamy problemu. Jeśli zdecydowaliśmy się na pożyczenie wielkich pieniędzy, a osoba, jaka je wzięła nie kwapi się z ich oddaniem, wtedy mamy spore kłopoty. Co zrobić w takiej sytuacji? W jaki sposób odzyskać kwotę?

kredyt
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Polskie sądy pracują niebyt szybko. W razie skierowania sprawy do sądu, musimy mieć na uwadze, że pieniądze odzyskamy po kilku latach. Dodatkowo tak długi czas jest dobry dla naszego dłużnika. Może on bowiem ukryć posiadany majątek. Dom nagle może stać się własnością żony, samochód narzeczonej, a dobrze prosperująca firma może zostać przepisana na szwagra. Jeżeli zależy nam na czasie, musimy pomyśleć o sprzedaży wierzytelności.

Nie wahaj się - w poszukiwaniu zajmującego Cię postu kontynuuj klikanie w następne linki. W końcu z pewnością odnajdziesz coś fajnego.

Dzięki temu szybciej odzyskamy płynność finansową. Sprzedaż wierzytelności sprawia, że unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji (gdzie są oferty dot. sprzedaży wierzytelności nieściągalnych). Poza tym, pamiętajmy o tym, iż sprzedaż wierzytelności wiąże się z wizytą w Urzędzie Skarbowym. Tam będziemy musieli upewnić się, w jaki sposób rozliczyć zakończoną właśnie transakcję. Zwróćmy dokładnie uwagę na wszystkie aspekty i podejmijmy dobrą decyzję.Dlaczego nie powinniśmy pożyczać pieniędzy rodzinie? Po pierwsze tam, gdzie zaczynają się interesy, tam kończą się sentymenty. Ile razy musieliśmy prosić o zwrot pieniędzy, a wierzyciel wcale się ku temu nie kwapił? Nawet, jeśli jesteśmy kogoś na 100% pewni, nigdy nie wiemy, jak ta osoba zachowa się po pożyczce. Możemy komuś ufać, jednak powinniśmy zachować zdrowy rozsądek. Nie pozbawiajmy się ostatnich oszczędności, bo nigdy możemy ich nie - czytaj resztę pod adresem - odzyskać. I wówczas nie będziemy mieć ani pieniędzy ani przyjaciela. Brzmi nieprawdopodobnie? Niestety, takie sytuacje zdarzają się niezwykle często.

kredyt hipoteczny
Author: nickname
Source: nickname
Jeśli nie stać nas na opłacenie prawnika, kosztów sądowych i innych wydatków, wtedy musimy zdecydować się sprzedaż wierzytelności. Pamiętajmy jednak o tym, iż firmy windykacyjne nie kupują wszystkich wierzytelności. One również muszą przynosić zyski, zatem najpierw ich pracownicy sprawdzają bardzo dokładnie, czy uda im się odzyskać należność. Jeśli stwierdzą, że nie, wtedy sprzedaż wierzytelności nie dojdzie do sfinalizowania. Cynicy twierdzą, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu i to tylko wtedy, kiedy stoimy obok, gdyż zawsze można nas wyciąć. Mają wiele racji, bo nie da się poznać nikogo na 100 procent. W przyjaźni skupiajmy się raczej na wymianie doświadczeń, rozmowach i odnajdywaniu siebie samych. Sprawy finansowe zostawmy bankom. Dzięki temu unikniemy wielu niemiłych rozczarowań i nie będziemy musieli się zajmować windykacją długów bądź sprzedażą wierzytelności.

Tags: Auto, Urząd Skarbowy, dług, należność