Franczyza aptek jako sposób na biznes? Jakie są za i przeciw? Przeczytaj w tym artykule

Posted on 06/11/2021 7:29am

Zapewne wiele osób szuka jakiegoś pomysłu na biznes. Natomiast obawa przed ewentualną porażką powoduje, iż dosyć ciężko nam się zdecydować na coś konkretnego. Decyzja to zawsze dość długi proces. Dlatego niektórzy chcą dołączyć do już sprawdzonych istniejących marek, otwierając franczyzę. Jednym z tego typu pomysłów może być franczyza apteki. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc tego typu działalność otworzyć?


Po pierwsze, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie apteki to działalność reglamentowana, dlatego też musimy się o nią ubiegać przy pomocy dodatkowego wniosku. Natomiast ubiegać się może o taką decyzję każdy, kto ma swoją działalność gospodarczą, lecz nie może to być hurtownia farmaceutyczna. Te dwie działalności nie mogą być łączone.
farmaceuta
Kierownikiem apteki może być tylko magister farmacji. Oczywiście korzystne jest, jeżeli sami posiadalibyśmy taki tytuł, wtedy odchodzi koszt zatrudnienia takiej osoby.

Absorbujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie, którą tutaj odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Natomiast jeżeli nie posiadamy takiego dyplomu, będziemy musieli poszukać właściwej osoby.

Do tego trzeba mieć świadomość tego, że rynek farmaceutyczny w naszym kraju jest bardzo duży, co jest związane właśnie z ogromną konkurencję. Z tego względu nie jest to prosta branża oraz czasem łatwiej jest przystąpić właśnie do sieci aptek, która ma już silną, wyrobioną opinię na rynku. Ma stałe grono własnych klientów i może zaoferować sprawdzone tak zwane know-how, które da nam możliwość na pewne stawianie naszych pierwszych kroków w tej branży. Tego typu firma będzie potrafiła zbadać rynek, ocenić lokalizacje, sprawdzić wszystkie za oraz przeciw. Posiada ona w swoim gronie grupę specjalistów, jacy przez wzgląd na swoje doświadczenie i wiedzę, są w stanie ocenić ewentualne szanse oraz zagrożenia. Czyli mają niezbędną wiedzę, której początkującej osobie najczęściej brakuje.


Wielkim plusem jeżeli chodzi o franczyzę będzie również mniejszy wkład własny, niż w przypadku robienia wszystkiego samemu. Koszty te różnią się i zależą od firmy, ilości potrzebnych zmian, lecz również są często negocjowane z przyszłym właścicielem apteki. Przystąpienie do takie franczyzowej sieci aptek to sporo korzyści, bo dostajemy nazwę firmy, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku i znaną markę. Można liczyć na potrzebną wiedzę oraz wsparcie, miedzy innymi różnego rodzaju przydatne szkolenia. Oprócz tego nieprzeceniona jest możliwość zaopatrywania apteki jako grupa zakupowa aptek, co daje spore rabaty poprzez możliwość negocjowania cen z hurtowaniami. Oprócz tego wszystkie akcje marketingowe, na jakich i my zyskujemy. Są to z pewnością ogromne zalety takiego przedsięwzięcia.

Tags: Rynek farmaceutyczny, magister farmacji, akcje marketingowe