Jak efektywnie szukać zatrudnienia?

Posted on 09/06/2020 8:01am

Poszukiwania nowego chlebodawcy mogą trwać miesiącami. Jakim sposobem usprawnić cały proces? Najlepsze efekty uzyskamy zaczynając współpracę z profesjonalną jednostką rekrutacyjną. Wysłanie aplikacji w kontrakcji na ogłoszenie firmy rekrutacyjnej jest bardziej skuteczne aniżeli przesłanie CV wprost do chlebodawcy. Sieć internetowa może być idealnym źródłem informacji o propozycjach, jednak musimy wiedzieć, gdzie ich szukać. Dla przykładu, pozyskujące coraz to większą wziętość serwisy społecznościowe nie cieszą się aplauzem w oczach rekruterów.


ogłoszenia
Author: Maciej Kasprzyk
Source: http://www.flickr.com
A przecież one też mogą być dobrym źródłem danych oferty pracy Bytom. Szukanie pracy to również praca. Warto się do tego procesu przygotować w taki sposób, by zakończył się sukcesem (przejrzyj oferty pracy w Bytomiu). W efektywnym poszukiwaniu pracy może pomóc nam kilka czynników. Wiedza o sobie a także rynku, odpowiednio przygotowane Curriculum Vitae a także jota szczęścia. Przed zaczęciem wyszukiwania pracy dobrze jest wypracować sobie strategię działania i postępować sposobem drobnych kroczków. Od czego zatem rozpocząć? Od ustalenia celu – czyli tego jaka zmiana nam jest potrzebna, co chcemy robić? Czy pragniemy zmienić wyłącznie pracodawcę czy może też branżę? Co na danym etapie życiowym jest nam konieczne?

Gdy odpowiemy sobie na te pytania, będzie nam o wiele łatwiej poruszać się pośród ogłoszeń o pracę oraz wybierać te, które odpowiadają naszym wymogom. W następnym kroku spójrzmy na siebie oczami prawdopodobnego chlebodawcy. Oszacujmy, co jest naszą mocną stroną, a co nie. Zastanówmy się, jakie są nasze pozytywy, a co w naszych umiejętnościach lub kompetencjach potrzebuje uzupełnienia. Takowa analiza pozwoli nam realnie spojrzeć na to, co może utrudniać nam znalezienie pracy, a co oddziałuje na naszą korzyść. Obraz ten dobrze jest zweryfikować ze współpracownikami, kimkolwiek bliskim – może dostrzegą coś, co pominęliśmy, może zwrócą nam uwagę na inne nasze cechy, kompetencje. Sprawdź też .


Kiedy już wiemy, czego poszukujemy i co nas charakteryzuje jako pracownika, zastanówmy się, jaka powinna być nasza wyśniona praca.

Jeżeli opublikowane tu wiadomości przykuwają Twój wzrok, to dodatkowo zerknij na informacje (https://intraworq.com/ewidencja-czasu-pracy-program-3-1wtms-one-iwq-planner/), które zobaczysz, kiedy klikniesz ten odnośnik!

Zastanówmy się, które stanowiska, oddziały i branże bierzemy pod uwagę. Być może już posiadamy listę wytypowanych marek, dla których pragniemy pracować, a może wprost przeciwnie – nie firma ma znaczenie, ale warunki pracy. Czy kluczowy jest etat czy może elastyczny czas pracy. Teraz czas na poszukiwanie konkretnych propozycji. W owym celu dobrze jest posłużyć się internetem i wpisać w wyszukiwarkę: oferty pracy Zamość bądź oferty pracy Ostrołęka (zależnie w którym mieście zamieszkujemy) (więcej ofert pracy w Zamościu).

Tags: praca, CV, etat, curriculum vitae