Jak istotna jest efektywność pracownika

Posted on 06/11/2021 7:25am

Bez pracy człowiek nie istnieje. Człowiek nie jest w pełni człowiekiem, jeśli nie zrealizuje się w pracy. Miarą człowieka zwykle jest jego angaż w wykonywaną pracę.


Te wyrażenia (ktoś może je nazwać frazesami) określają pewną część rzeczywistości, jakim jest praca i człowiek. Jeśli połączymy słowa: „człowiek” i „praca” to chcąc nie chcąc będziemy mieli skrajne skojarzenia: od zadowolonego, spełnionego obywatela po załamanego, zupełnie niezdolnego do cieszenia się ze swojej pracy, pracownika. O tym, czy nie lubimy, czy lubimy swoją pracę zależy od wielu czynników. Od czego konkretniej?

4results
Author: 4 Results
Source: http://www.4results.pl
Najbardziej miarodajny podział (który jednocześnie nie wyczerpuje tematu w żaden sposób), to model na którym znajduje się góra pieniędzy plus uśmiech, góra (zobacz Pożyczka pod zastaw nieruchomości Jelenia Góra) pieniędzy plus zmęczenie i niezadowolenie, mało pieniędzy plus uśmiech. O co w tym chodzi? Już wyjaśniam. W pierwszej sytuacji znajduje się człowiek, który nieźle zarabia, a ponadto lubi swoją pracę, dlatego też jest i kasa, i uśmiech, czyli zadowolenie z pracy.

kobiety w biurze
Source: flickr.com
W drugiej sytuacji opisana jest praca, która także daje atrakcyjne pieniądze, lecz daje też zmęczenie i znużenie tą pracą. Po prostu, pieniądze są czymś, co sprawiają, że dana osoba wykonuje daną pracę, ale jednocześnie nie cierpi swojej pracy. Trzeci przykład, to człowiek o normalnych, przeciętnych dochodach, ale dużym zadowoleniu z życia. Pieniądze się nie liczą, duże one nie są, ale gwarantują spokojne życie, najważniejsza jest praca, która jednocześnie jest pasją, to w niej nasz bohater się naprawdę spełnia.


Istnieją jednocześnie systemy, które zwiększają wydajność pracy. Odnosi się do tego Total Productive Maintenance. Program (zobacz program do rozliczenia pit) ten realizowany jest na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze człowiek, po drugie maszyna. W skrócie ujmując konsulting TPM odpowiada za zwiększenie efektywności każdego pracownika dzięki zwiększeniu ich umiejętności i kompetencji. Pomaga to im także zwiększyć własną odpowiedzialność. Wszystkie te czynniki wpływają na większą satysfakcję z pracy, bo pracownik odnajduje swoje miejsce, lepiej i efektywniej pracuje, a jednocześniejest bardziej samodzielny. Artykuł odnosi się do tekstu na stronie:

Tags: program, pieniądze, praca