Jak można liczyć na szybką gotówkę? Jakie istnieją sposoby i jakie najbardziej korzystnie wybrać?

Posted on 28/04/2021 2:01pm

Chwile, w jakich konieczny nam był nagły zastrzyk gotówki, a bankowe konto i domowa skarpeta świeciły pustkami na pewno przydarzyły się wielu z nas. Jakie mamy wyjście, jak na pożyczkę ze strony najbliższej rodziny nie możemy liczyć, a na bankowy kredyt z różnorodnych powodów nie możemy sobie pozwolić?
finanse
Source: http://www.fss-finanse.pl/
Pierwsza możliwość to karta kredytowa. Jesteśmy w stanie zdobyć ją łatwiej niż kredyt na samochód w banku. Debet, który możemy na niej posiadać to też niewielka kwota w porównaniu do tej z kredytu. Karta kredytowa niesie za sobą jednak dłuższe zobowiązanie. Bowiem najczęściej nie kończy się na regulacji jednego debetu. Jeśli już będziemy zdecydowani na jedno zadłużenie z pewnością przy innej konieczności sięgniemy po następne.

Następny wybór to pożyczka krótkoterminowa jak pożyczka Viasms - kliknij w link. Taki typ produktu finansowego jest udzielany przeważnie przez instytucje pozabankowe. Pożyczka krótkoterminowa udzielana jest najczęściej na okres nie dłuższy niż sześćdziesiąt dni, a jej kwota raczej nie jest wyższa niż pięć tysięcy złotych. Tego typu pożyczka (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości online smartvest) jest o wiele prostsza do uzyskania niż kredyt, a co więcej jesteśmy w stanie ją zdobyć nawet przez telefon albo Internet. Nie wymaga bowiem dostarczania tak wielu dokumentów. To także zobowiązanie, na jakie są w stanie sobie pozwolić osoby bez zdolności kredytowej albo umowy o pracę. Banki nie dają kredytów ludziom pracującym na umowę o dzieło
finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
albo zlecenie, zaś w instytucjach pozabankowych jest taka możliwość.
To na jaki typ zadłużenia możemy się zdecydować zależy wyłącznie od nas. Jak wiemy, że pieniądze będą nam konieczne jednorazowo i nie chcemy zawierać dłuższego zobowiązania lepiej postawić na pożyczkę krótkoterminową. Natomiast w sytuacji gdy wiemy, iż sytuacja może się powtarzać warto pomyśleć nad kartą kredytową. Pamiętajmy jednak, że jednym długiem nie jesteśmy w stanie spłacać poprzedniego. Niezależnie od tego, czy dokonujemy tego biorąc pożyczki, czy zaciągając debety na karcie. Dla każdego więc jest to sprawa do przemyślenia, ponieważ każdy ma odmienne potrzeby i możliwości spłaty. Warto zastanowić się właściwie nad wyborem jednej z tych opcji, ażeby potem nie żałować. Od tego bardzo wiele będzie zależeć, nasze przyszłe długi będą z nami dopóki ich nie spłacimy. Warto o tym pamiętać. Zaś przed podpisaniem każdej umowy należy ją dokładnie czytać.

Tags: kredyt, pożyczka, kartą