Jak odnaleźć biuro rachunkowe

Posted on 12/09/2018 9:16am

Wybranie dobrego biura rachunkowego do obsługi firmy to spore wyzwanie. Od odpowiedniego wyboru bardzo dużo zależy, przede wszystkim prawidłowe rozliczenia ze skarbówką. Ewentualny błąd w tychże rozliczeniach może mieć poważne konsekwencje. Dobierając biuro rachunkowe do obsługi własnego przedsiębiorstwa należy wziąć pod uwagę oraz skrupulatnie sprawdzić kilka kwestii. Najistotniejszą rzeczą będzie zbadanie czy biuro posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Skontroluj dokładnie czy przedstawiony Ci dowód jest aktualny.

podatki
Source: pixabay.com
Inną ważną sprawą, którą powinieneś skontrolować jest ważna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wykupienie takowej polisy przez biuro księgowe będzie osłoną przed popełnieniem ewentualnych błędów, jednak świadczy też, że prowadzący biuro traktują swych klientów faktycznie poważnie – wykupienie pbiuro (zobacz również monitoring w biurze)ej polisy do tanich nie należy. Warto przy okazji skontrolować, czy biuro rachunkowe objęło ubezpieczeniem także czynności, jakie nie podlegają obligatoryjnemu ubezpieczeniu (dla przykładu prowadzenie podatkowej książki przychodów oraz rozchodów), tam też mogą powstać pomyłki za jakie masz prawo domagać się odszkodowania. Pamiętaj, że za błędy księgowe odpowiedzialność przed skarbówką ponosisz Ty jako podatnik, a dopiero później przysługuje Ci prawo do potencjalnego odszkodowania. Biuro - oferta - rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za obowiązki podatkowe swego klienta względem urzędu skarbowego i pamiętaj - nie ma tutaj znaczenia zawartość umowy którą zawrzesz z biurem. Dobierając biuro rachunkowe zorientuj się czy biuro indywidualnie podchodzi do swoich klientów. Stroń od wielkich biur, gdzie Twoja firma „zaginie w tłumie”. Ważne by biuro było w stanie zagwarantować Ci jednego księgowego, który będzie zajmował się indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej sprawy.biuro rachunkowe
Taki układ jest na pewno lepszy jak też bezpieczniejszy. Także Ty będziesz mieć większy komfort wiedząc szczegółowo, kto na stałe trudni się Twoimi sprawami. Jeżeli poczniesz przekazywać swe istotne pisma recepcjonistce itp. a deklaracje zacznie przygotowywać Ci ktoś bezimienny z kim na dodatek nie będziesz mógł się skontaktować i jaki nie zna realiów Twej firmy, możesz przypłacić to wieloma omyłkami.W jaki sposób odnaleźć biuro księgowe w swym mieście? To nic skomplikowanego, wystarczy wbić w przeglądarkę hasło: podatki Olsztyn.

Tags: biuro, Księgowość, firma, Rachunkowość