Jak urządzić nowoczesne biuro tak aby skupić się na specjalności danej firmy, charakterze ludzi oraz charakteru jaki firma przedstawia?

Posted on 22/06/2018 12:10am

Coraz więcej przedsiębiorstw zawierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz zaprojektowanie swego lokum tak aby biuro i firma miały swój charakter. Niejednokrotnie już pracodawca całkowicie zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na nastrój pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to głównie szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na oryginalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzany w pracy.

w sali konferencyjnej
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com
Biuro powinno być wizytówką firmy. Urządzając współczesne biuro trzeba skupić się na branży danej firmy, charakterze ludzi oraz charakteru jaki firma reprezentuje. Dziś możemy z pewnością ukształtować biuro - biuro aktuarialne, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro powinno robić przede wszystkim dobre wrażenie na petentach odwiedzających je. Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza, odzwierciedlającej charakter firmy, klienci z większą ochotą zaufają i skorzystają z twoich usług (pewnie się przyda: ). W nowoczesnym biurze ważni są ludzie którzy tam pracują. Inaczej zorganizujemy pomieszczenia dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a odmiennie dla księgowych czy prawników. Istotne jest, aby osoby pracujące tam, mogły identyfikować się z miejscem pracy. Przestrzeń winna pobudzać pozytywnie do działania. Słoneczne przestrzenie z mocnymi akcentami kolorystycznymi dają nowoczesny wygląd i design. Urządzając biuro, należy pamiętać o tym, co ma sobą przedstawiać. Co innego jest przecież wymagane w salonie kosmetycznym a co innego u lekarza - meble do salonów fryzjerskich i kosmetyczek. Dobrze zaprojektowane biuro i firma to znakomita wizytówka.

Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to sugestia na nowoczesne biuro (sprawdź serwis). Przeważają tutaj monochromatyczne barwy: biały, czarny i szary. Niewielka ilość energetycznej czerwieni doda całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może zostać ozdobiona strukturą imitującą beton. Na jej tle możemy postawić nietypowe biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą malowaną farbą tablicową. Białe meble delikatnie wtopią się w tę wyszukaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie.Kolejną propozycją może być podobnie nowoczesne i designerskie biuro ale pachnące surową Skandynawią. Styl dopasowany do pomalowanej na biało dębowej podłogi.

Do tego nietuzinkowe, piękne schuttersy, kamienna ściana także w bieli. Jedna ściana może zostać przyozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Starczy jeden soczysty limonkowy akcent np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą wysmakowane dodatki: lampy, oryginalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako silny akcent, możemy jedną ścianę zamalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa powłoka farby magnetycznej stworzy nam powierzchnię, po której można pisać nie tylko kredą, lecz również przyczepiać magnesem notatki. Można wydzielić także kąt wypoczynkowy. Dwa miękkie fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Dużo osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.

Tags: design, firmy, fotele, biurko