Jak uzyskać pieniądze dla firmy

Posted on 11/11/2018 7:23am

Gdy mamy pomysł na ciekawą działalność, lecz nie posiadamy środków na jego rozwinięcie możemy podjąć różnego rodzaju kroki które pozwolą nam na znalezienie pieniędzy. Wydawać by się mogło, że jest to bardzo skomplikowane, lecz to złe podejście. Oczywiście, czasami formularz wniosku o dofinansowanie zdaje się być napisany po "chińsku", zaświadczeń trzeba dołożyć wielką ilość, lecz nie ma rzeczy niemożliwych, na pewno można sobie z tym poradzić. W jaki sposób zatem otrzymać dofinansowanie dla firmy?
Flaga Unii Europejskiej
Zdecydowanie warto pojawiać się na różnych imprezach przeznaczonych właśnie dla ludzi z ideami. Stwórzmy startup, prezentujmy się na wszelkiego rodzaju konferencjach, spotkaniach startupów itp. Na każdej takiej imprezie możemy znaleźć wielu reprezentantów firm, które poszukują dla siebie interesujących opcji inwestowania pieniędzy. Nim jednakże pojedziemy na takiego typu spotkanie – przygotujmy się. Poczytajmy w internecie o marketingu, brandowaniu, b2b i innych tego typu tematach. Prościej nam będzie zainteresować ewentualnego inwestora, gdy odczuje on, że jesteśmy zaangażowani się w projekt, rozplanowaliśmy negocjacje, a nie jedynie mamy pomysł i teraz czekamy z założonymi rękami na to, aż ktoś za nas go przekuje w biznes.

Szczególnie jeżeli chcemy funkcjonować w Internecie przyłóżmy się dobrze do rozmów z inwestorami. Różnego rodzaju e-usługi są tak rozpowszechnione, że ewentualny inwestor nie będzie marnował czasu na wysłuchiwanie byle jakiego stękania i odejdzie na dalsze poszukiwania ciekawszych partnerów do rozmowy.

Unijne dotacje dla firm faktycznie może być trudno pozyskać. Dlatego może warto przedtem zainteresować się dofinansowaniami oferowanymi przez urzędy pracy, albo urzędy miejskie? To też jest możliwe a zaledwie kilku osobom chce się poszukać, pojechać na spotkania z właściwymi osobami i po prostu zyskać dla swojego przedsięwzięcia pieniądze. O dotacjach również na serwisie

Nawet jeśli na początku nie będzie to żadna zawrotna suma, to na pewno pozwoli nam czegoś dokonać. Być może będziemy mogli zakupić potrzebny sprzęt, być może otrzymamy dofinansowanie na promocję. Nie bójmy się także zwracać z ofertą współpracy do sporych, świetnie rozwijających się firm. Czasem dzieje się tak, że osoby stojące na czele firmy są zapracowane i nie mają czasu by pojawiać się na imprezach branżowych. Powinniśmy skontaktować się z nimi inną drogą, zainteresować własnym projektem i swoim charakterem. To może się udać! Zawsze powinniśmy próbować.

Więcej o pozyskiwaniu funduszy na rozwój firmy na !Tags: biznes, firmy