Jak zainwestować swoje środki?

Posted on 02/03/2019 7:31am

Jeśli ostatnio powróciłeś z Norwegii, wygrałeś w totka albo najzwyczajniej w świecie odłożyłeś znaczne pieniądze, być może musisz zastanowić się nad ich zainwestowaniem? Według mnie pieniądze trzeba inwestować - oczywiście z głową. A właśnie dzięki takowemu podejściu masz możliwość znacząco zwiększyć własny majątek. Jednak nie chcę akurat w owym tekście pisać choćby o metodach inwestowania na rynku mieszkaniowym. Lepszym wyjściem jest to by kupić firmę. Choć tutaj chodzi o większe środki finansowe - to akurat pewne.
Jednakowoż jeżeli masz pieniądze, z pewnością musisz ryzykować! Według mnie fantastycznym wyjściem jest chociażby porozglądanie się za pensjonatami umiejscowionymi w Tatrach. Przecież sezon w górach trwa niemalże cały rok. A więc pensjonat, może jeszcze knajpa oraz sala weselna są w stanie dać spory zysk. Wcale nie jest powiedziane, że jeżeli ktoś sprzedaje swój biznes, automatycznie szuka jelenia, który kupi od niego najzupełniej nierentowny interes. Kto wie, być może to ten człowiek, który zarabia duże pieniądze, lecz pragnie przeprowadzić się do Jastarni i tam spokojnie żyć na emeryturze?

restauracja
Author: Barka Tumska
Source: Barka Tumska
Chociaż tak czy siak kupowanie kota w worku nie ma sensu. Trzeba zatem rozejrzeć się za rzeczoznawcami majątkowymi . Przyjaciel chciał w ostatnim czasie kupić bar przy krajówce - wedle opinii rzeczoznawcy majątkowego cena jaką zaoferował sprzedający była zbyt wysoka. Można powiedzieć, iż rzeczoznawcy majątkowi są w 100% obiektywni, a więc nie trzeba obawiać się o ich rzetelność. Oczywiście nie możemy inwestować w dany interes, jeśli najzupełniej nie znamy się na nim. Często ludzie jakby nie patrzeć się na tym przejechali. To źle, bo w końcu chcemy pomnażać własny majątek!Moim zdaniem wycena przedsiębiorstwa nigdy nie powinna być przeprowadzona po macoszemu, a więc trzeba zapłacić być może większe pieniądze, lecz przynajmniej mieć 100% pewność, iż wcale nie przepłacamy. A znam również tego człowieka, który sądził, że zrobił interes życia, a fakty są takie, iż przepłacił, został wyrolowany. Naturalnie pensjonat to wyłącznie taki przykład. Jest sporo rozwiązań, dzięki którym wreszcie będziemy mieli okazję zarabiać pieniądze. Jedno jest pewne - trzeba poszukiwać niecodziennych alternatyw, w żadnym razie nie obawiać się ryzyka. A wtedy znacznie zwiększamy własne szanse na upragniony sukces.

Tags: nieruchomości, biznes, restauracja, bar, pensjonat, majątek, wycena