Jaka osoba wspomoże nas przy wycenie własnej nieruchomości?

Posted on 09/04/2020 7:51am

Coraz mniej ludzi w Polsce decyduje się kupić dom. Oczywiście główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nadal skomplikowana sytuacja ekonomiczna państwa, a więc nawet zamożni ludzie decydują się poczekać na podjęcie najlepszej dla siebie decyzji. A poza tym, banki mniej chętnie decydują się na zaufanie człowiekowi - łatwo dostrzec dużo większą ilość odmów kredytowych. W jaki sposób zatem żyć? Jak sprzedać swoją nieruchomość? Na całe szczęście człowiek, który pozna sztuczki zwiększające sprzedaż, a na dodatek odpowiednio podejdzie do wszelkich działań, ma okazję bez większego kłopotu sprzedać swój dom.

nieruchomość na sprzedaż
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com
Być może to nieco zbyt optymistyczny osąd, lecz w zasadzie sytuacja jest taka, że jeśli solidnie ogarniemy temat, pewnie nie będziemy czekali na kupca przez wiele czasu. A oczywiście nie można przesadnie obniżać ceny, bo to dla nas całkowicie nieopłacalne. Bardzo dobrze, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może profesjonalnie oszacować wartość domu, działki, itp. Należy skorzystać z usług świadczonych przez rzeczoznawcę, bo zasadniczo jest to jedyna osoba, która umie się tym zająć. Gdy ocenimy wartość na oko, zapewne znacznie zawyżymy lub obniżymy jego wartość. To niemalże pewne.

Nie możemy zbytnio się sprzeczać, gdy wycena nieruchomości raczej nie przypadnie nam do gustu - reszta informacji tutaj. Przecież rzeczoznawca posiada sporo większą wiedzę, wieloletnie doświadczenie, oszacował przecież dziesiątki nieruchomości. To pokazuje, że rzeczoznawca jest fachowcem, któremu generalnie należałoby ufać.

Warto również mieć na uwadze, iż zdecydowana większość Polaków, Czechów, Anglików bądź Kanadyjczyków to tzw. wzrokowcy. Czyli niezmiernie ważne jest to by przed zaproszeniem do domu, miejmy nadzieję, że nie na długo, najzwyczajniej spowodować, iż dom będzie ładniejszy, niż każdego dnia. To naprawdę istotne, bo przecież z pewnością zależy nam na szybkiej sprzedaży domu. Nie możemy również sądzić, że poszukiwanie nabywców drogą internetową jest aktualnie tak czy siak nie niezbędne . Takowe myślenie jest błędne. Obecność w Internecie powiększa szanse na sprzedaż nieruchomości.

Tags: dom, nieruchomości, cena, decyzja