Jakiego rodzaju formalności wiążą się z zakładaniem własnej firmy?

Posted on 09/10/2020 10:29am

W czasach, kiedy poziom bezrobocia jest naprawdę wysoki szansą na znalezienie pracy okazuje się być założenie własnego biznesu. Zakładanie firmy wiąże się oczywiście z kilkoma formalnościami. Na szczęście nie są one za bardzo skomplikowane.

człowiek biznesu
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com
Jak założyć firmę jednoosobową? Tego rodzaju pytanie bardzo często zadają sobie osoby, które chcą założyć własną działalność gospodarczą. Postaramy się w miarę możliwości odpowiedzieć na pytanie jak założyć firmę jednoosobową. By móc otworzyć własną firmę, należy w pierwszej kolejności planowaną działalność zarejestrować. (Dokładne informacje: wFirma.) Własny biznes rejestruje się w urzędzie miasta bądź gminy, dostarczając w tym celu odpowiedni wniosek.

Zaintrygował Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj też uwagi na temat, gdyż one również dotyczą podobnej tematyki.

Po dokonaniu rejestracji działalności każdy , kto zdecydował się na założenie firmy ma obowiązek wystąpić o nadanie mu numeru REGON , a także numeru identyfikacji podatkowej określanego jako NIP. Numer REGON będzie potrzebny między innymi do opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z druków , które wydawane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest druk ZUS Z-3. Wspomniany ZUS Z-3 jest drukiem niezbędnym do ustalenia wysokości zasiłku chorobowego. Więcej informacji o wcześniej wspomnianym druku znajdziecie tutaj: które zostały zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie bez wątpienia chcą poznać wysokość swojego wynagrodzenia netto. Tymczasem zdecydowana większość pracodawców mówi o wynagrodzeniu brutto. Kwota brutto jest wyższa od wynagrodzenia netto, jeżeli nie wiemy jak obliczyć wynagrodzenie netto w momencie otrzymania pensji od pracodawcy możemy czuć się niemile zaskoczeni. Na nasze konto wpłynie mniej pieniędzy niż podano w umowie. Jak obliczyć wynagrodzenie netto – takie pytanie zadaje sobie naprawdę wielu pracowników. Z pomocą może nam przyjść globalna sieć komputerowa. W tym przypadku warto zajrzeć tutaj: .
ludzie w pracy
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.comWystarczy w wyszukiwarkę internetową wprowadzić nasze pytanie, by po kilku chwilach uzyskać adresy kilku czy też kilkunastu stron, które pozwalają w mgnieniu oka dokonać przeliczenia wynagrodzenia brutto na netto. Musimy oczywiście wiedzieć, jak wysokie składki osoba, u której jesteśmy zatrudnieni reguluje za nas na ubezpieczenie zdrowotne, jak wysokie na wypłacaną w przyszłości emeryturę, ale także jak wysoką potrąca nam zaliczkę na wynikający z przepisów prawa podatek dochodowy. Od kwoty brutto otrzymywanego wynagrodzenia musimy bowiem odliczyć wymienione składki oraz zaliczkę na podatek. Z pomocą programu ustalenie wysokości wynagrodzenia netto nie nastręcza żadnych trudności.

Tags: biznes, podatek dochodowy, wynagrodzenie netto