Jakiego typu zadaniami zajmuje się merchandiser? Jak można zostać takim specjalistą? Co należy umieć?

Posted on 06/11/2020 4:01pm

Wiele nazw zawodów wzięło się u nas z języka angielskiego, tak więc czasem nie do końca wiadomo, o czym mowa. Tak może być np. z terminem merchandiser, o którym opowiemy w tym artykule.


Taka osoba jest zatrudniona najczęściej w produkcyjnej branży, a też w dystrybucji.
merchandiser
Author: Amy
Source: http://www.flickr.com


Najważniejsze powinności tego typu pracownika to przede wszystkim ekspozycja towaru, organizacja akcji promocyjnych, a wszystko to w konsekwencji ma zwiększać sprzedaż. Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna odznaczać się indywidualnymi predyspozycjami, musi wiedzieć, jak wpływać na poprawę sprzedaży konkretnych produktów.


giełda
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com


Na pewno nie jest to proste zadanie, zwłaszcza iż dzisiaj panuje znacząca konkurencja generalnie na każdym froncie. W takim celu, dla usprawnienia swoich kwalifikacji, merchandiser powinien stale się dokształcać, a najlepsze do takiego celu są liczne kursy i szkolenia z tej dziedziny wiedzy. Dla osób, jakie planują iść na studia mamy niedobre wieści, bo nie ma jeszcze takiego kierunku, który uczy w tym zakresie, jednakże jesteśmy w stanie studiować dość zbliżone dziedziny, takie jak zarządzenia, handel czy marketing.


To z pewnością jest pomocne w takim zawodzie, tego typu osoby w sumie lepiej radzą sobie na tym stanowisku, bo mają wiedzę, którą mogą wykorzystywać każdego dnia.
Merchandiser powinien przede wszystkim cechować się przestrzenną wyobraźnią, zmysłem estetycznym, poza tym powinien być kreatywny, spostrzegawczy. Najkorzystniej jak szybko będzie kojarzył fakty, dzięki temu pozyskać może niezbędne informacje.

Przygotowano bonus dla osób, które poszukują uzupełniających materiałów - prześledź tekst tutaj. Odnosi się ono do omawianego w tym tekście tematu.

Poza tym powinien dostrzegać mechanizmy, które kierują klientami, a następnie umieć je wykorzystać.

Tags: klient, sprzedaż, studia, firma, towar