Jesteś znudzony swoim zatrudnieniem? Pragnąłbyś to odmienić? To może własna działalność gospodarcza? Ale czy rzeczywiście to właściwy pomysł?

Posted on 01/03/2019 7:02pm

Każdy kto jest znudzony swoim obecnym zatrudnieniem myśli sobie: a może tak założyć własną firmę? Myśl ta zdaje się o tyle interesująca, że w sumie swój biznes to brak szefostwa i samodzielne decyzje. Co prawda, niesie to za sobą ryzyko, że może się nie poszczęścić, ale jest jednocześnie mocno kuszące.

majątek
Author: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com
To również zależy jakimi jesteśmy osobami. Być może lubimy nowe wyzwania, lubimy być także kowalami własnego losu, w w tym przypadku własna działalność gospodarcza jest wskazana. Jednakże, jak się boimy i wolimy pracować u kogoś na etacie niezbędnym przemyśleć czy chcemy podjąć takie wyzwanie.

Te dwie kwestie, działalność gospodarcza czy umowa są ze sobą mocno powiązane. W takim sensie, iż jak jesteśmy zatrudnieni u kogoś to mamy konkretną umowę i zapewnienie, że w razie choroby czy zwolnienia należą się nam pewne prawa. Kiedy zakładamy swoją firmę to ewentualnie zatrudniamy kogoś na taką lub inną umowę. Będąc zatrudnionym u kogoś posiadamy też inne profity, jak na przykład urlop macierzyński. Istotnie, a wiele osób na swoim narzeka właśnie na swego rodzaju deficyt czasu, iż stale coś jest do wykonania i nie da się wyrwać. To na pewno sprawia, iż ktoś kto planował własną działalność i dowiedziawszy się o takich tego typu trudnościach może szybko zrezygnować z takich ambitnych zamierzeń. Więcej w temacie poczytasz tutaj: .


rozliczenia
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Tym bardziej, że jeśli zagłębić się bardziej w działalność firmy, to spotkamy wiele obszarów, w których konieczna jest wiedza czy choćby zatrudnieni kompetentni znawcy tematu. Na przykład nie obejdzie się bez działalności księgowej, nie będziemy wtedy błądzić oraz zastanawiać się nad taką dziedziną jak ewidencja wyposażenia czy pozostałymi identycznymi kwestiami. Będziemy mieli jasność na sporą ilość dziedzin, jak choćby podobne pojęcie, jak środki trwałe ewidencja. Jedno jest niezmienne, jak chcemy prowadzić dobrze prosperującą firmę, to trzeba zawsze być na czasie, śledzić trendy rynkowe, sprawdzać co konkurencja ma do zaproponowania, a przede wszystkim być konkurencyjnym dla klientów. Odpowiednia oferta zawsze będzie bronić się sama. A to w sumie najbardziej istotne, by sprzedać swoje produkty, to w końcu spowoduje, iż jesteśmy w stanie funkcjonować na rynku. Musimy zawsze o tym pamiętać i nie cieszyć się małymi sukcesami, ponieważ prowadzenie firmy to niezmienna nauka.

Tags: firmy, urlopy, umowa