Kilka metod na coroczne rozliczenie się z fiskusem sprawnie i bez nerwów

Posted on 01/03/2018 11:31am

Każdego roku mamy obowiązek rozliczenia się z fiskusem, niezależnie czy jako przedsiębiorstwo czy pracownik. Mamy na to czas od stycznia do końca kwietnia. Bardzo często stoimy przed dylematem, jak najlepiej się rozliczyć. Są osoby, które rozliczają się na ostatnią chwilę, dostarczając sobie dużo stresu. Szczęśliwie mamy kilka sposobów, dzięki którym możemy uregulować podatek szybko i bez nerwów.
Podstawowa metoda, to pójście do swojego Urzędu Skarbowego. W Urzędzie, dzięki pomocy pracownika Urzędu lub samemu możemy zabrać odpowiedni formularz PIT 2017. Jeżeli wzięliśmy ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty, mamy możliwość uzupełnić go w Urzędzie oraz od razu go złożyć. Możemy także wypełnić go w domu i zanieść gdy nadarzy się okazja albo wysłać pocztą. Od niedawna, Urzędy Skarbowe urządzają otwarty dzień, który odbywa się w wybraną przez urzędników sobotę. Tego dnia, można przyjść z wypełnionym PIT’em i sprawdzić go, ewentualnie wypełnić PIT 2017 razem z urzędnikiem.


Sprawdzonym już sposobem, jest rozliczenie PIT 2017 elektronicznie. Istnieje także inny sposób, wystarczy kliknąć wyliczanie podatku. Z pomocą przychodzą portale i programy do rozliczania PITów. Możemy z łatwością wybrać właściwy formularz oraz sprawnie go wypełnić, korzystając z licznych sugestii. Spełniając konkretne wymogi, można ten formularz natychmiast przesłać drogą elektroniczną do swojego Urzędu Skarbowego. Jeżeli nie ufamy Internetowi, nadal możemy formularz wydrukować i dostarczyć samodzielnie.
Jeżeli zaś, boimy się uzupełnić PIT 2017 samemu lub brak nam czasu, żeby to zrobić, najkorzystniej skorzystać z usług księgowej. Można zastosować odmienne rozwiązanie dostępne tutaj- podatek (czytaj też umowa kupna sprzedaży samochodu) 2017. Oczywiście związane jest to z opłatą za usługi, ale możemy mieć wtedy ufność, iż nasz PIT 2017 jest uzupełniony prawidłowo i rzetelnie. Księgowa nie zapomni również o wysłaniu druku do Urzędu.


Rozliczanie podatku
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Posiadając firmę, rozliczenie pit 2017 najlepiej zlecić do profesjonalnego biura rachunkowego (chyba że, mamy zatrudnioną księgową, która się tym zajmie).Naturalnie, jako przedsiębiorca, powinniśmy zawsze mieć podpisaną umowę z tego typu biurem, jeżeli nie zawiadujemy osobiście swoimi księgami.
Metod do uregulowania podatku jest wiele, więc nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, by niepotrzebnie się nie niepokoić i stresować. Szczególnym ułatwieniem jest możliwość elektronicznego uregulowania podatku, co daje nam zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który można poświęcić na odpoczynek i relaks.

Tags: Internet, IT, pisma