Kto może zostać księgową i co powinna umieć?

Posted on 15/01/2022 7:39am

Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia księgowości w swej firmie. Jeśli nie chce robić tego samodzielnie, może zatrudnić profesjonalne biuro, które będzie robić za niego wszystkie potrzebne czynności.


Profesjonalne biuro księgowe zatrudnia jedynie wyszkolonych księgowych, którzy od lat zajmują się pełną księgowością i cały czas śledzą zmiany w przepisach.


księgowa malbork
Author: Sandra
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu, funkcjonowanie takiego biura jest zawsze zgodne z prawem, które obowiązuje w kraju. Tego typu biuro troszczy się o finanse (internetowa giełda wierzytelności) swych interesantów, ponieważ podatki nie mają przed członkami personelu tajemnic. Jeśli prowadzisz firmę i interesuje Cię profesjonalna księgowa Malbork, jest miastem, w którym odnajdziesz interesujące cię biuro. W dziale małych przedsiębiorstw, książka przychodów i rozchodów jest najpopularniejszą formą księgowości. Jest ona łatwiejsza do prowadzenia niż księga rachunkowa, jednak i tak warto zlecić jej prowadzenie fachowcom.


Obowiązek prowadzenia całkowitej księgowości mają osoby fizyczne i spółki, które mają wysokie przychody wynoszące 12 milionów euro. Do usług, które są świadczone w zakresie pełnej rachunkowości wlicza się przykładowo otwarcie księgi rachunkowej czy uzupełnianie zaległości księgowych. Aby odnaleźć pracę w biurze księgowym, trzeba ukończyć studia w tym kierunku. Najwłaściwiej ukończyć ekonomię lub kierunki pokrewne. Nie ma takiego kierunku, który dokładnie przygotowuje osobę do pracy w zawodzie księgowego. W naszym państwie nie ma także zapisów, które określają wymogi dla kandydata na tego typu stanowisko.


Oprócz certyfikatu ukończenia wyższej uczelni, należy mieć również wiedzę z podatków. Bardzo istotna jest także umiejętność obsługi laptopa. Także ceniona jest znajomość co najmniej jednego obcego języka.

Tags: prawo, zobowiązania, firmę