Metody na wyegzekwowanie twoich pieniędzy

Posted on 07/01/2022 7:46am

Prowadzenie działalności gospodarczej prócz zysków wiąże się czasem ze stratami. Tymczasem według obowiązującego prawa istnieją różne rozwiązania na ściąganie długów od zwlekających klientów.


Gdy przykładowo prowadzisz sieć usługową i posiadasz podpisaną umowę z kontrahentem, dla jakiego świadczysz usługi, przykładowo kurierskie i naraz, ten klient od dwóch miesięcy nie reguluje zobowiązań.


Zostajesz więc wtedy właścicielem wierzytelności. A należność, to dekret do odzyskania spóźnionych środków.


Niestety zwykle proces odzyskiwania straconych środków jest długi i trudny, lecz trzeba podkreślić, że prawo zapewnia kredytodawcy niemały zakres sposobów dopominania się o twoje wierzytelności.


wierzytelności
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


Na początku możesz próbować zamknąć rzecz polubownie, motywując winnego, do samodzielnej zapłaty niezapłaconych należności. Gdy nie odniesiesz rezultatów, posiadasz prawo do wezwania egzekutora i wglądu sądowo-egzekucyjnego.
Gdy jednak konkretna firma nie zwraca ci należności przez długi termin, a twoje zabiegi nie przynoszą rezultatów, możesz sprzedać swoje wierzytelności trzeciej i profesjonalnej firmie windykacyjnej, która ma ogromne doświadczenie i wykwalifikowane sposoby na odbieranie powinności od zalegającego.

Spodobał Cię taki tekst? W takim razie sprawdź jeszcze to, w tym miejscu również są tylko świetne informacje (http://www.certificator.eu/en/certification/rostehnadzor-permission-to-use.html), które na pewno Cię zaciekawią.

Wiąże się to z kosztami, więc należy wcześniej pomyśleć, czy to będzie dla ciebie dobre.


Zazwyczaj pozostawienie windykacji profesjonalnej firmie okazuje się najlepszym rozwiązaniem i kwitując, wcale nie tak drogim, bo działając samodzielnie ponosisz niekiedy liczniejsze koszty.

Tags: rozwiązania, opłata, faktur