Nadchodzi czas składania deklaracji podatkowych. Rozlicz się rozsądnie i z sercem!

Posted on 29/08/2018 2:17pm

Mimo że dni są coraz dłuższe, a na drzewach pojawiają się długo wyczekiwane bazie, pierwszy okres nowego roku wielu osobom nie kojarzy się bynajmniej ze zbliżającą się wiosną. Dla dużej grupy dorosłych to czas wielkiego zdenerwowania oraz przykrych powinności. Mamy tu na myśli oczywiście coroczne składanie zeznań podatkowych. Pity są koszmarem dla każdego, kogo zatrważa konieczność dokonania wyliczeń, wypełnienia odpowiednich okienek w formularzu oraz wzięcia odpowiedzialności za swoje pomyłki.

Urzędnicy
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowym i wyjątkowo skutecznym elementem potęgującym stres u podatników jest zdecydowanie kontakt z przedstawicielami urzędu skarbowego. Wśród ludzi panuje prawdziwe lub nie mniemanie o gąszczu regulaminów, w którym można się zatracić podczas nawet błahych odwiedzin w skarbówce. Pracownicy fiskusa są natomiast uznawani za osoby, które nie tylko nie pomogą nam się z tej pułapki wydostać, ale jeszcze bardziej nas w niej zanurzą. Chętny do pomocy i uczynny urzędnik w świadomości ludzi funkcjonuje jako zjawisko nie z tej ziemi i prawdziwa osobliwość. Wobec powyższego strach przed zrobieniem najmniejszego błędu w zeznaniu zdaje się zupełnie oczywisty. Na szczęście z pomocą bezbronnym podatnikom nadeszła technologia. Programy stworzone przez organy podatkowe i nieoficjalne organizacje znacznie ułatwiają tę nielubianą procedurę.rozliczenie PIT online
Author: Eleleleven
Source: http://www.flickr.com
Programy te oznaczają pola druku, które powinien uzupełnić osoba składająca zeznanie podatkowe, a później podają wysokość możliwej dopłaty czy nadpłaty podatku. Dzięki nim rozgrywka: ja kontra pit 2016 może być dużo bardziej wyrównana. Czynnikiem, który powoduje, że składanie dorocznych rozliczeń zyskuje ludzką twarz jest możliwość przekazania 1% wartości własnego podatku wskazanej organizacji charytatywnej. Warto zatem przemyśleć kwestię i rozejrzeć się za instytucjami, które realizują cele szczególnie bliskie naszemu sercu. W ten sposób rozliczenie pit 2016 będzie okazją do czynienia dobra.

Tags: wiosna, podatek, organ