Nadchodzi koniec kwietnia, pamietaj aby zadeklarować PIT-a

Posted on 14/06/2019 7:12am

Pierwszy kwartał każdego roku w Polsce to moment, kiedy wielu ludzi musi powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Gdyż każda jednostka, która w ubiegłym roku generowała jakiekolwiek dochody, powinna z nich się rozliczyć w urzędzie skarbowym. W tym celu potrzebujemy uzupełnić odpowiedni formularz, który wybieramy w zależności od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Najwięcej osób wypełnia formularz numer 37, przeznaczony dla ludzi zatrudnionych na umowę zlecenie, a także rencistów. Oto pare sposobów na szybkie uporanie się z tym obowiązkiem.


Jeśli posiadamy najprostszy komputer, oraz umiejętność jego obsługi, możemy zaaplikować sobie tam program PIT 2016. Tego typu aplikację można ściągnąć bezpłatnie w internecie, lub odszukać na płycie, będącej dodatkiem do specjalnego wydania gazety ekonomicznej- . Po instalacji, musimy założyć własne konto, w którym zawrzemy wszystkie swoje dane. Następnie, powinniśmy wybrać odpowiedni typ formularza, który potrzebujemy wypełnić. Przeważnie będzie to taki z numerem 37. Po czym będziemy musieli wpisać wszelkie potrzebne tam dane, które skopiujemy z dokumentu który dostaliśmy od naszego pracodawcy. Jeżeli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, możemy także samodzielnie wybrać fundacje, na którą oddany będzie nasz 1 % podatku. Następnie potrzebujemy już tylko zweryfikować poprawność wprowadzonych danych i wydrukować formularz.


Obliczanie podatków
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Od kilku lat w Polsce istnieje także możliwość aby rozliczyć swój PIT online.

Masz chęć zgłębić rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły .

Jeżeli pragniemy tego dokonać, pierw trzeba zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu musimy złożyć go w najbliższym urzędzie, a także posiadać odpowiedni tablet do swojego komputera. Jeśli nie posiadamy takich opcji, odmienną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim czasie dokładnej kwoty naszego przychodu, rozliczanego w roku ubiegłym. Aby zadeklarować PIT online, pierw musimy pobrać a także zainstalować na komputerze specjalny program, znajdujący się na autentycznej stronie urzędu podatkowego. Następnie musimy stworzyć własne konto, po czym postępować identycznie, jak w przypadku używania programu z akapitu wcześniejszego. Więcej porad znajdziesz pod linkiem pit online. Tutaj jednak nic nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem wysyłamy drogą elektroniczną.


Każda osoba, zatrudniona i mająca zarobki, powinna pamiętać, żeby do końca pierwszego kwartału każdego roku, zadeklarować swój podatek.

Nie czekaj, tylko jeśli masz chęć zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej a z pewnością zdobędziesz świeże wiadomości na omawiany wątek.

Można zrobić to korzystając ze specjalnego programu, a następnie wydrukować i wysłać pocztą. Poza tym możemy również wypełnić PIT online, korzystając z naszego podpisu elektronicznego.

Tags: sieci, konto, formularz