Nie zapominaj o kwestiach jakości – garść istotnych danych

Posted on 06/10/2018 7:23am

Istnieje parę norm, które są w stanie określić jakość konkretnej usługi. Jednak, żeby dało się z nich coś zrozumieć – wpierw należy umieć je rozróżnić. W poniższym tekście zaprezentowane są 2 powszechne wzorce. Warto poświęcić nieco czasu, by uzyskać choćby zasadnicze informacje, jakie wspomogą nas w różnorakiego typu decyzjach życiowych.
certyfikat ISO
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Norma ISO 22000ISO 22000 - strona internetowa - zawiera w sobie standardy odnoszące się do administrowania jakością produktów żywnością. Jednocześnie będzie to nader przestronne określenie. Dotyczy każdego etapu produkcji. Dotyka zarazem kwestii wytworzenia, jak również całego pakietu elementów, które prowadzą jedzenie do konsumenta ostatecznego. System ten dzięki znacznemu upowszechnieniu stanowczo ułatwia handel międzynarodowy - idź na stronę.Dlatego też jeżeli dana firma funkcjonuje w przemyśle spożywczym, powinna ona mieć opisywany certyfikat. Można go nabyć poprzez udział w specjalnych szkoleniach. Warto je przebyć, ponieważ wyraźnie ułatwiają one wszelkie działania na arenie międzynarodowej. Lecz tak samo istotne będzie to, by ciągle kształcić się w tej dziedzinie, tak aby proponować produkt najlepszej próby.


iso
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Odchodząc od artykułów żywieniowych, trzeba przywołać w tym miejscu system PN-N-18001. Dotyka ona materii Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Jest to krajowy system, który potrafi określić jakość danego zakładu pracy. Aby uzyskać taki certyfikat trzeba spełnić szereg wymogów. Certyfikat (hiperłącze) przyznawany będzie przez właściwie przystosowaną instytucję. Powinno się skorzystać przy tym z usługi firmy konsultingowej, jaka zaprezentuje szereg rozstrzygnięć, jakich wprowadzenie umożliwi podwyższenie jakości procesów w określonym przedsiębiorstwie.

Toteż stosowanie systemu PN-N-18001 podwyższy bezpieczeństwo osób pracujących, ale także opracuje pozytywny wizerunek firmy. Nie można lekceważyć tego zagadnienia – zastosowanie się do panujących przepisów z pewnością przyniesie więcej zalet aniżeli trudów powiązanych z ich zaaplikowaniem. Należy poznać się z ocenami firm, które wcieliły opisywane normy. W każdej sytuacji widoczne jest spore zadowolenie i dostrzeżenie pozytywnych przemian w otoczeniu firmy.

Tags: praca, wizerunek, certyfikat