Plusy i minusy użycia telebimów w nowoczesnych formach reklamy, jak będą się one sprawdzać w dużych miastach.

Posted on 10/10/2019 7:33am

Jedną z najbardziej skutecznych współcześnie form wielkoformatowych reklam stały się telebimy. Dużą popularność zyskały niezbyt dawno, bo raptem kilkanaście lat temu, a bardzo dużo przyczynił się do tego rozwój nowych technologii. W urządzeniach tych używane są bardzo wydajne, mocne diody, jakich światło widać dobrze z daleka, a oprócz tego zużywają one niewiele energii elektrycznej.

Telebim reklamowy
Author: clry2
Source: http://www.flickr.com
Na każdy piksel składają się trzy diody, czyli zielona, niebieska i czerwona. Sterując natężeniem świecenia wszystkich diod niezależnie dostaje się ostateczny kolor danego punktu, czyli to, co może zobaczyć odbiorca.

Prezentowane w tym wpisie kwestie Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij ponadto tutaj - to niezwykle ważna strona dla miłośników tego typu problematyki.

Typowe telebimy złożone są z paneli, w skład każdego z nich wchodzi kilkaset punktów. Ogromnym plusem telebimów jest modułowa budowa, dzięki temu że pojedyncze panele łatwo mogą być łączone w większe bloki, to zbudowanie dużych telebimów nie będzie żadnym problemem. Dlatego też na ulicach i w obiektach można znaleźć telebimy o bardzo różnych rozmiarach, część z nich ma kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni i są widoczne nawet z odległości kilkuset metrów - .

Telebimy coraz częściej spotyka się w małych i dużych miejscowościach. Zlokalizowane są one przeważnie tam, gdzie przebywa więcej osób, więc doskonale nadają się na to ruchliwe skrzyżowania czy pobliże obiektów sportowych i rozrywkowych.

Jeżeli twierdzisz, że omawiany tutaj wpis jest wartościowy i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji center development.

Taka lokalizacja powoduje, że reklamy emitowane na telebimach są widoczne dla dużej liczby potencjalnych odbiorców, a że często będzie ona przyciągać wzrok przechodniów, to cechuje się ona wysoką skutecznością.

Jednak pomimo bardzo dużych zaleta telebimów nie można także zapomnieć o ich wadach. Najbardziej dokuczliwą jest jasność z jaką świecą, szczególnie nocą. Jeżeli telebim szczecin struga będzie świecił za mocno, to może oślepiać kierujących i pieszych, a to niestety zakończyć się może wypadkiem. Dlatego też w części miast zostały wprowadzone regulacje dokładnie określające, gdzie i jak mogą być montowane telebimy, aby nie powodowały zagrożenia. Dzięki temu będą one bezpieczne, a równocześnie będą spełniać swoją rolę.

Tags: urządzenie, światło, dioda, reklama, piksel, zagrożenie