Plusy i minusy użycia telebimów w nowoczesnych formach reklamy, jak będą się one sprawdzać w dużych miastach.

Posted on 11/02/2019 8:20am

Jedną z najbardziej skutecznych współcześnie form wielkoformatowych reklam stały się telebimy. Dużą popularność zyskały niezbyt dawno, bo raptem kilkanaście lat temu, a bardzo dużo przyczynił się do tego rozwój nowych technologii. W urządzeniach tych używane są bardzo wydajne, mocne diody, jakich światło widać dobrze z daleka, a oprócz tego zużywają one niewiele energii elektrycznej.

Telebim reklamowy
Author: clry2
Source: http://www.flickr.com
Na każdy piksel składają się trzy diody, czyli zielona, niebieska i czerwona. Sterując natężeniem świecenia wszystkich diod niezależnie dostaje się ostateczny kolor danego punktu, czyli to, co może zobaczyć odbiorca. Typowe telebimy złożone są z paneli, w skład każdego z nich wchodzi kilkaset punktów. Ogromnym plusem telebimów jest modułowa budowa, dzięki temu że pojedyncze panele łatwo mogą być łączone w większe bloki, to zbudowanie dużych telebimów nie będzie żadnym problemem.

Wedle Ciebie omawiany tekst jest nieprawdopodobnie interesujący? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne notatki, które zawierają podobnie absorbujące zagadnienia.

Dlatego też na ulicach i w obiektach można znaleźć telebimy o bardzo różnych rozmiarach, część z nich ma kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni i są widoczne nawet z odległości kilkuset metrów - .

Telebimy coraz częściej spotyka się w małych i dużych miejscowościach. Zlokalizowane są one przeważnie tam, gdzie przebywa więcej osób, więc doskonale nadają się na to ruchliwe skrzyżowania czy pobliże obiektów sportowych i rozrywkowych. Taka lokalizacja powoduje, że reklamy emitowane na telebimach są widoczne dla dużej liczby potencjalnych odbiorców, a że często będzie ona przyciągać wzrok przechodniów, to cechuje się ona wysoką skutecznością.

Jednak pomimo bardzo dużych zaleta telebimów nie można także zapomnieć o ich wadach. Najbardziej dokuczliwą jest jasność z jaką świecą, szczególnie nocą. Jeżeli telebim szczecin struga będzie świecił za mocno, to może oślepiać kierujących i pieszych, a to niestety zakończyć się może wypadkiem.

Zainteresowały Cię myśli zawarte w naszym artykule? Odczuwasz jednakże niedosyt? W takim razie zachęcamy do następnej witryny - naciśnij tu fototapety kwiatowe i przeloguj się tam.

Dlatego też w części miast zostały wprowadzone regulacje dokładnie określające, gdzie i jak mogą być montowane telebimy, aby nie powodowały zagrożenia. Dzięki temu będą one bezpieczne, a równocześnie będą spełniać swoją rolę.

Tags: urządzenie, światło, dioda, reklama, piksel, zagrożenie