Podpowiadamy jaki zawód warto teraz wybrać

Posted on 28/01/2022 7:37am

Forsa rządzi całym światem - takie są fakty. Trudno w takim razie planując własną karierę zawodową najzupełniej zapominać o zagadnieniach mających związek z finansami. Oczywiście są tacy ludzie, którzy uważają, że pieniądze nie są takie ważne, ale zdecydowana większość ludzi musi sporo zarabiać, chociażby po to by bez opóźnień spłacać zobowiązania bankowe.
Dobrze, w takim razie które profesje są w stanie zagwarantować nam niezłe życie finansowe? Moim zdaniem nadal czymś godnym uwagi jest programowanie. W zasadzie programiści mają możliwość zarabiać spore pieniądze.

nauka zawodu
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie istnieją przeróżni programiści, więc nie zawsze wyciągają spore kwoty pieniędzy, ale tak czy siak w żadnym razie nie powinniśmy uważać, że programista nie jest w stanie nieźle się urządzić. W naszym kraju - Warszawa bądź Łódź, ale również za granicą. Myślę, iż myślący programiści powinni poszukiwać dla swojej osoby jakichś nisz. Np. pisanie aplikacji na androida jak aplikacji na androida (przykład) - w końcu aplikacje na Androida są niezłym interesem. Pewnie biznes jest warty grube miliardy, a więc jest wielki popyt na zdolnych programistów - płace również są niezłe.

Nisza jest podstawą - nawet gdy utracimy zatrudnienie w jednej firmie programistycznej, nasze mało powszechne umiejętności sprawiają, że bez długiego czekania spokojnie natrafimy na tego pracodawcę, któremu się spodobamy. Należy także podążać za ciągle zmieniającymi się trendami. A więc dzisiaj na topie jest projektowanie aplikacji mobilnych - choćby na właśnie Androida, ale zapewne pojawią się kolejne możliwości.

Jeżeli prezentowany artykuł jest według Ciebie ciekawy, ta oferta (http://www.efematic.pl/) na pewno też będzie warta Twojego zainteresowania, bo odnajdziesz tam inne tego typu wiadomości.

Można śmiało powiedzieć, że jeśli mamy dobre umiejętności w programowaniu, a na dodatek niezmiernie chłonny rozum, jesteśmy w stanie nieźle zawojować świat. I wcale nie przesadzam!

Warto także mieć na uwadze, iż programowanie nieustannie się zmienia, więc wcale nie jest tak, że nie powinniśmy ciągle powiększać własnych horyzontów. Chociaż pewnie każdy programista, którym mam nadzieję już niedługo zostaniesz, to osoba, która generalnie to wszystko wie. Czyli już krótko podsumowując: może są bardziej ciekawsze zawody, aniżeli programista, ale według mnie bez dwóch zdań warto szukać szansy we właśnie świecie programowania. Jednakże i tak decyzja należy tylko do Ciebie. Mam tylko nadzieję, że postąpisz w sensowny sposób, później absolutnie niczego nie będziesz żałować.

Tags: ludzie, życie, programista, uwagi