Pożyczki to łatwa droga do stresu. Jeżeli nie musisz – nigdy nie pożyczaj!

Posted on 19/12/2021 9:16am

Generalnie lepiej jest oszczędzać niż skorzystać z pomocy finansowej wielorodnych instytucji oferujących szybką gotówkę na określony czas. Choć pożyczki niekiedy są kuszące, bo pozwalają spełnić szybko konkretne plany, fundusze z nich pozyskane zazwyczaj nie są warte ceny, jaką należy za nie zapłacić.


Windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Kwota comiesięcznej raty to nie wszystko. Kredytodawcy wielokroć kuszą niską sumą do okresowego spłacania.

Zamieszczony się w analogicznym portalu wpis niewątpliwie także Cię zaintryguje - to wciągający artykuł (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ceo-w-firmie-czyli-kto-poznaj-znaczenie-popularnych-skrotow) traktujący o opisywanej sprawie.

Zanim poddamy się chęci posiadania, musimy dokładnie wczytać się w warunki i dowiedzieć się ile gotówki faktycznie dostaniemy, a ile będziemy musieli oddać. Nie ma wątpliwości, że tysiące złotych, które w taki sposób zaprzepaścimy są dużo warte i to właśnie na nie musimy w przyszłości harować.

Generalnie - kredyty pomimo to są dla ludzi, ale tylko dla tych mądrych. Jeżeli przyjęcie gotówki da Ci możliwość go pomnożyć: nie zastanawiaj się! Jednakże jeśli w grę wchodzi spełnienie marzenia o wyjątkowej wyprawie, przemyśl, czy nie straszna Ci jest ewentualna windykacja należności (na przykład z tej kancelarii windykacyjnej). Oczywiście różnego rodzaju oferty brzmią rewelacyjnie na początku. Obecnie jednak tak dużo się słyszy o biednych frankowiczach oraz powszechnie współczuje się ludziom zadłużonym, że oczywistością staje się to, iż pożyczki konsumenckie to brama do długotrwałego niewyspania, a czasami nawet nerwicy.


Zanim to sobie zafundujesz – przemyśl dokładnie, czy warto. Każdy wie, że windykacja należności do najprzyjemniejszych nie należy. Porusza zarówno tych, którzy z własnej woli zaciągali kredyty, jak i tych, którzy robili to z konieczności. Wierzyciel ma prawo do odzyskania środków i koniecznie należy o tym wiedzieć w momencie otrzymania kolejnej cudownej oferty szybkich pożyczki na moment.Jeśli już doszło do tego, że masz pożyczkę – postaraj się nie wkraczać w pętlę zadłużenia. Kolejna pożyczka na spłatę starej prowadzi praktycznie do tego, że dług komornik we wrześni będzie rósł i wydłuży się czas jego spłaty. Nie potrzebujesz takich atrakcji. Pomyśl lepiej, jak możesz mniej wydawać, niż jak wydać kolejne pieniądze, których nie masz na koncie. Zwróć uwagę, iż drobne wydatki zazwyczaj w perspektywie roku dają największe straty. Pamiętaj o tym, gdy znowu będziesz sięgał po niepotrzebne rzeczy.

Tags: pieniądze, finanse, kredyty, gotówka, straty