Innowacyjna metoda zarządzania projektem

Posted on 10/10/2018 7:14am

Nasz świat nieustannie się rozwija we wszystkich możliwych dziedzinach życia. Możemy to zauważyć na każdym kroku codziennego funkcjonowania. Oczywiście, wiele nowo powstałych rzeczy mimowolnie nie zauważamy, choćby w związku z tym, że dotyczą one bardzo specjalistycznych zagadnień. Tylko i wyłącznie osoba siedząca wewnątrz branży może rozpoznać wszelkie generowane na przestrzeni lat nowinki. Weźmy dla przykładu kierowanie działalnością gospodarczą i szeroko pojęte zarządzanie organizacją.
projekt
Author: Green Office Engro
Source: http://www.flickr.com
Jest to rzecz jasna dziedzina nauki, która jest niezwykle rozbudowana, rozdzielona na wiele mniejszych gałęzi. Jedną z nich jest zarządzanie projektem, którym zwykle jest rzecz jasna także przedsiębiorstwo. W przeciągu kilkudziesięciu lat wymyślono rozmaite metody zarządzania projektami, przez co wielu osobom jest dość ciężko się w tym odnaleźć, a tym bardziej zdecydować się na najlepszą metodę. Jednym z jej przykładów jest popularne w ostatnich latach Prince2, które zdobyło uznanie wielu przedsiębiorców na całym świecie - czytaj o Prince2.

Tego rodzaju podejście rozumie projekt (www.sasadvisors.pl/project/project-6/) jako czasową organizację, której zadaniem jest stworzenie produktów oraz kumulacja zysku. Pamiętać należy, że metoda ta dzieli projekt (sasadvisors.pl/project/projekt-badawczo-rozwojowy/) na 7 procesów wyższego rzędu, które następnie dzielą się na o wiele mniej obszerne podprocesy. Celem tej metody jest oczywiście doprowadzenie firmy do sukcesu na wszystkich obszarach, ale przede wszystkim zrealizowanie wcześniej założonych celów. Prince2 jest
prince2
Author: Bert Heymans
Source: http://www.flickr.com
wyczerpująco opisane w branżowej literaturze, w ten sposób w zasadzie każda osoba może bez problemu zapoznać się z tym zagadnieniem.
Kolejną kwestią, o jakiej warto pamiętać jest fakt, że firma pragnąca wykorzystać tą metodę musi tworzyć żmudną, drobiazgową dokumentację. Dodatkowa „papirologia” niestety odstrasza nowych wielbicieli tej metody zarządzania projektem, co właściwie nie powinno nikogo dziwić. Weźmy jednak pod uwagę, że stwarza ona również różne korzyści. Skrupulatnie kompletowana dokumentacja umożliwia sprawne monitorowanie zachodzących procesów oraz ewentualne nanoszenie niezbędnych poprawek. Poza tym, podejście to gwarantuje pełną kontrolę nad każdym etapem: tak startem, jak i realizacją oraz zakończeniem projektu.

Tags: projekt, organizacja, metoda