Programy Google, które mają za zadanie dokonać wyselekcjonowania w indeksacji serwisów www

Posted on 02/09/2019 7:39am

Narzędzie Google, jakie mają za zadanie dokonać wyselekcjonowania w indeksacji serwisów internetowych są rozpowszechniane co pewien okres czasu przez tę firmę i wówczas również okazują się prawdziwą zmorą dla właścicieli witryn www.

W tym czasie jest okazja prędko skontrolować, czy strona, jaką prowadzimy jest witryną zaatakowaną przez aplikacje Google mające wprowadzić modyfikacje w indeksowaniu witryn w wyszukiwarkach. Przykładowo, od kilku lat niebezpiecznym programem dla właścicieli stron o niewielkim poziomie indeksacji okazała się być Panda, jaka wyraźnie doprowadziła owe witryny na jeszcze niższe miejsca.

SEO, pozycjonowanie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Na ten moment natomiast pojawiała się inna aplikacja, która uderza w tym przypadku w strony internetowej nazbyt wysoko zoptymalizowane. Kiedy w takim razie na przykład\chociażby w wyznaczonych tekstach występuje zbytnio duże zagęszczenie słów kluczowych albo zbyt duża liczba zbliżonych do siebie domeną odnośników, strona ta ma możliwość stać się celem aplikacji którą jest pingwin, gdyż to dokładniej o nią chodzi.

Zaatakowania Pingwina mogą oczekiwać też takie strony, na których jest sporo treści skopiowanych z innych stron. A więc te, na jakich nie będzie unikatowej zawartości merytorycznej. Kiedy strona taka również ma nienaturalnie prezentujące się, kupione na innych serwerach linki to także będzie celem Pingwina.

Czy masz chęć dokładniej przestudiować prezentowany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, bez obawy kliknij ten link, aby przeczytać więcej na tej stronie!Pozostałe czynniki, które spowodują, że witryna taka będzie nisko zamieszczona w indeksowaniu to: zbyt ogromna liczba odnośników, czy również poukrywane teksty\treści. A biorąc pod wzgląd to, że polskiego pochodzenia witryny są zazwyczaj witrynami na których znajduje się spam może Pingwin dotyczyć nawet pięciu procent pochodzących z Polski stron www. Każdy oczywiście ma szansę skontrolować, czy należąca do niego witryna stała się celem Pingwina. Będzie okazja to najprościej zaobserwować po wyraźnym spadku liczby ruchu na stronie lub również wtedy, gdy Google wyśle zawiadomienie co do tego, iż witryna należąca do nas jest weryfikowana.

Obniżeniu noty witryny czy również nawet usunięciu jej z notowań można zapobiec przez stosowanie odpowiednich narzędzi SEO. A więc po prostu trzeba spowodować, żeby prowadzona przez nas strona pozostawała wyspecjalizowana pod kątem\względem treści. Muszą być umieszczone na niej teksty oraz linki posiadające wartość merytoryczną, a to stanie się fundamentem tego, aby Google nie odczytywało jej jako nazbyt zoptymalizowanej lecz bez rozsądnego przekazu.

Odkryj:

Tags: strony internetowe, pozycjonowanie, seo, optymalizacja