Przygotowujesz szkolenie i chciałbyś to robić dobrze? Sprawdź o czym musisz wiedzieć

Posted on 27/01/2021 12:56pm

Gdy planujemy zorganizowanie kursu lub szkolenia musimy zastanowić się nad różnymi kwestiami natury organizacyjnej. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wybranie dobrego miejsca na spotkanie. Przystępując do wyboru sali konferencyjnej musimy sobie zadać pytanie, jaki wydźwięk będzie miało takie spotkanie.


konferencja
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Są różne konferencje. W przypadku bardzo długich konferencji przeznaczonych dla uczestników z dalekich zakątków Polski, a czasem i z zagranicy niezbędne jest pamiętanie o zapewnieniu noclegów oraz prowiantu. W dużym mieście nie będzie z tym problemu, bo hotel Wrocław czy hotele Wrocław (), to duża baza, w której możemy się wygodnie przespać. Jeżeli planujemy spotkania średniej wielkości może być tak, iż będzie potrzebny większy dostęp do urządzeń multimedialnych. Spotkanie o charakterze integracyjnym powinno być zlokalizowane niedaleko atrakcji turystycznych.

Jeżeli wczytujesz się w prezentowany artykuł to znaczy, że wątek Cię bardzo zaciekawił - kliknij odnośnik do strony organizacja webinarów, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Najlepiej sprawdzają się piękne miasta, jak sale konferencyjne (więcej tutaj), ale także miejsca odległe od cywilizacji, jak góry albo morze.

To, jakiej sali na nasz event będziemy potrzebować jest zależne od liczebności grupy. Kiedy robimy event dla mniej więcej 50 osób, to komfortowy metraż da nam już powierzchnia około 70 m2. Czym większe grono ludzi tym więcej miejsca będziemy potrzebowali, przykładowo, ponad setka, to już sala powinna mieć około 150 m2. Niezwykle istotny jest układ siedzisk oraz stołów, to właśnie ta kwestia decyduje, ile osób zmieści się na określonej przestrzeni. Nie powinniśmy natomiast uzależniać rozkładu planu miejsca tylko od maksymalnego zapełnienia przestrzeni.


konferencja
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com
Innym dość ważnym elementem jest dostęp do multimediów. Trudno dziś wyobrazić sobie naukowy wykład bez dostępności wi-fi dla każdego uczestnika. Jeszcze inne ważne urządzenia to wyświetlacz multimedialny oraz właściwe nagłośnienie. To też niezbędne elementy, by konferencja odbywała się na naprawdę dobrym poziomie. Sala musi być klimatyzowana, warto również sprawdzić akustykę tego miejsca. Tylko mikrofon może nie dać wygody w odbiorze przekazu przez każdego uczestnika organizowanego spotkania. Takie warunki z pewnością spowodują, że każdy będzie czuł się odpowiednio na szkoleniu. To również gwarancja, że każdy z uczestników będzie w stanie wystawić wysoką notę szkoleniu, które zorganizowaliśmy.

Tags: multimedia, szkolenie, konferencja