Rozliczamy się ze Skarbówką w 2016

Posted on 25/09/2019 9:09am

Polska jest państwem, który biurokracją stoi. Nieważne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy ma zobowiązania względem kraju, które wiążą się z wypełnianiem wielu dokumentów. Do takich należy również rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.


W zbliżającym się 2016 roku czeka nas następne rozliczenie - pity 2016. W nowym roku powinno być nam jeszcze prościej. Ma być internetowa platforma podatkowa, gdzie będzie można otrzymać odpowiedzi na każde z nurtujących nas pytań i dodatkowo nadal istnieje opcję rozliczenia się elektronicznego z tak zwaną Skarbówką. W internecie udostępnione są również specjalne programy - zobacz w jaki sposób. A warto byłoby wziąć pod uwagę elektroniczne złożenie zeznania podatkowego, bo to oszczędność naszego czasu jak i pozwalamy oszczędzić czas urzędników.

Pit na 2016 rok
dokumenty na biurku
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Gdy nadchodzi termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem nic nie zmieniło się w ustawach względem rozliczeń i czy powinniśmy coś wiedzieć. Jeżeli nie chcielibyśmy, żeby pity 2016 spędzały nam sen z powiek najlepiej pójść do Urzędu Skarbowego i wszystkiego się dowiedzieć. Dzięki temu, jeżeli będziemy mieli wszystkie konieczne dokumenty uda nam się wraz z asystentem w Urzędzie Skarbowym natychmiast wypełnić nasze zeznanie podatkowe.


Ludzie, którzy po raz pierwszy w ogóle muszą uzupełnić zeznanie podatkowe mają często sporo obaw.

Jeśli nie jesteś pewien, czy umieszczone na niniejszej witrynie informacje są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło (http://www.busik.com.pl/wynajem-busow-dla-firm.html), które użyto do zredagowania tego tekstu.

Ale prawda jest taka, że do wszystkich PIT-ów można wziąć książeczkę, z instrukcją krok po kroku jak wszystko rozliczać. Powinniśmy spróbować samemu to poogarniać zamiast się denerwować. Bo wiele osób idzie na łatwiznę i oddaje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomyłki. Jednak na początku dostaniemy upomnienie i możliwość korekty. Nikt z automatu nie będzie ukaże nas finansowo. Wszyscy mogą się pomylić, ale jeżeli się postaramy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej to na pewno nam się uda.

Jeżeli masz chęć zgłębić w dokładniejszy sposób informacje na omawiany wątek, to zobacz tu proponowane informacje (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/oddzialy), zawierające dodatkowe newsy.

A jeszcze lepszym rozwiązaniem, niż wizyta w Skarbówce, będzie odpowiednia aplikacja internetowa .

Tags: online, korekta, pity, książeczka