Rozmaite taktyki finansowania stron internetowych dostarczających przyjemność działania i oferowania.

Posted on 13/03/2019 9:43am

Prowadzenie bloga nie jest takim łatwym zadaniem, jakim komuś mogłoby się wydawać. Oczywiście sam fakt posiadania strony połączonej z naszym konikiem, czymś co uwielbiamy robić, motywuje nas do pracy. Jednakże, brak finansowania w znacznym stopniu może nam sabotować tą aktywność.

Google Analytics, AdSense screen
Author: Carrington
Source: https://www.flickr.com
Mnóstwo stron, prowadzonych przez amatorów - ludzi, którzy właśnie rozpoczynają swoją ścieżkę z pisaniem w Internecie, istnieje na zasadzie bloga. Dzieje się tak, gdyż po pierwsze, nie mamy na razie długofalowych pomysłów na przyszłość, po drugie, nie posiadamy pieniędzy, które pozwoliłyby nam na prowadzenie witryny. Zaletą bloga jest właśnie to, że nie musimy mieć kapitału. Tymczasem są ludzie, którzy pomimo braku potrzeby dotowania swojej działalności, potrafią odnaleźć szansę, aby jednak co nieco zyskać.

Aktywiści, którzy mają dryg do prac ręcznych opracowują konkursy z nagrodami umożliwiające im się rozpropagować. Skutkiem tego jest powiększające się grono zainteresowanych mających ochotę kupić, oferowane przez autora strony, produkty.Innym sposobem na samofinansowanie są różne rodzaje reklam internetowych jak . Naturalnie fundamentalnym nośnikiem informacji w sieci jest witryna, która również w naszym przypadku doręcza informacje dotyczące świadczonych produktów bądź usług. Z przyczyn finansowych możemy na niej rozmieścić na przykład banery.

Do najpopularniejszych należą banery główne, czyli ruchome albo statyczne umiejscowione w górnej części witryny. Następną metodą, szczególnie złoszczącą przeglądającego Internet, jest Pop-Up, czyli samootwierające się nowe okno przeglądarki przedstawiające pobłyskujące slogany oraz inne składniki reklamy. Ostatnimi czasy, nie rzadko używanym rozwiązaniem jest Top Layer, czyli niedługa animacja nieprzekraczająca 30 sekund.

Innym możliwością dla wszystkich wcześniej wyłonionych opcji jest Google Adsense, to znaczy usługa bezpłatna, która ułatwia twórcom witryn zarabianie pieniędzy na wyświetlaniu trafnych reklam Google. Jej plus polega na braku konieczności posiadania zasobów programistycznych oraz kierowanie reklam do jej docelowych odbiorców. Wystarczy jedynie spełniać warunki, które opisane są na stronie oraz stworzyć konto, aby z łatwością korzystać z proponowanych opcji.

Tags: Google, Banery, reklamy, AdSense