Szansa na karierę w IT - zostań testerem oprogramowania. Spójrz, o czym należy wiedzieć?

Posted on 19/01/2019 7:29am

Postęp jaki obserwujemy w ostatnich latach powoduje, że jesteśmy w coraz większym stopniu podporządkowani nowym technologiom. W niemalże każdej dziedzinie naszego życia mamy styczność z różnego rodzaju aplikacjami, z komputerami bądź też smartphonami. Cała ta sytuacja pociąga ze sobą wciąż niemalejącą potrzebę na nowych pracowników w sektorze IT. Wciąż potrzebni są programiści, architekci oprogramowania ale i testerzy.

Utarło się przekonanie
okno programisty
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
, że praca testera oprogramowania to najkrótsza oraz najłatwiejsza ścieżka ażeby trafić do krainy najnowszych technologii. W zasadzie aby zostać testerem nie trzeba kończyć politechniki. Bardzo często korporacje przyjmują na te stanowiska ludzi bez kierunkowego wykształcenia lecz z odpowiednimi umiejętnościami. Niemniej, zanim zdecydujemy się obrać tę drogę w rozwoju zawodowym należy zanurzyć się w temat oraz zastanowić się, czy faktycznie ta praca jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli jesteśmy niestrudzeni, cierpliwi, skupieni na detalach i posiadamy smykałkę do nowych technologii to odpowiedź jest absolutnie twierdząca. Dodatkowo musimy sprawnie posługiwać się komputerem, mieć rozeznanie w podstawach wiedzy z zakresu IT, zapoznać się z bazowymi materiałami z zakresu testowania oprogramowania. Jeżeli nie mamy w ogóle doświadczenia, to warto wtedy pomyśleć o praktykach w danym przedsiębiorstwie
programiści
Author: Kirsty Pitkin
Source: http://www.flickr.com
.


Gdy będziemy poszukiwać zatrudnienia w tej profesji i wpiszemy w Google: “tester oprogramowania praca”, spostrzeżemy, iż perspektywa sposobności znalezienia naprawdę interesującego nas przedsięwzięcia w firmie IT jest ogromna. Obecnie nie brakuje ogłoszeń o pracę dla inżynierów jakości oprogramowania - polecana praca dla testera oprogramowania. Tym bardziej, że firmy mają świadomość jak ważna jest jakość w tym biznesie. Przede wszystkim w przypadku pisania aplikacji dla firm finansowych, bankowych czy też dla sektora zdrowotnego.

Warto zapisać się na szkolenie i przystąpić do egzaminu ISTQB. Jeśli nam się uda to możemy dostać certyfikat, jaki jest akceptowany przez wiele krajów na świecie. Jest to certyfikat certyfikacja ce testera oprogramowania na poziomie bazowym. Warto również ciągle monitorować wyniki w Internecie dla zapytań: “tester oprogramowani praca” (znajdź to) ażeby być na bieżąco z rynkiem pracy, który zawsze może zaoferować nam interesującą propozycję.

Tags: technologia, IT, certyfikat