Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz aktualne składki ZUS. Co należy na te tematy wiedzieć?

Posted on 22/06/2018 4:08am

Urlop okolicznościowy przypada pracownikom w rozlicznych sytuacjach. Czas urlopu jest różnorodny i jest zależny od konkretnej sytuacji. Oczywiście, żeby uzyskać urlop okolicznościowy wypada przedtem zwrócić się do chlebodawcy z odpowiednim wnioskiem, w jakim przekażemy przyczynę takiego urlopu. Powinno się pomnieć, iż jeżeli posiadamy pełnomocnictwo do dwóch dni urlopu okazjonalnego, nie powinniśmy wykorzystać ich po sobie. Dni, w jakich skorzystamy z takiego urlopu, możemy wybrać osobiście.

dokumenty
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Jeden dzień urlopu okolicznościowego możemy zagospodarować na przykład na dzień swego ślubu, zaś drugi tydzień albo nawet miesiąc później . Dwa dni urlop okolicznościowego można wziąć w przypadku ślubu, narodzin dziecka, a także zgonu poniektórych członków familii, takich jak mąż/żona czy też rodzice. Zaś jeden dzień urlopu okolicznościowego przypada rodzicom, których dziecko bierze ślub, oraz także w wypadku zgonu rodzeństwa, ciotek lub wujków. Chlebodawca posiada prawo zażądać od nas dokumentu, który uprawnia do korzystania z urlopu okolicznościowego, wówczas naturalnie powinniśmy taki dokument zaprezentować.

Podatek liniowy to jedna z słynnych form opodatkowania, która wiąże się z wieloma różnymi korzyściami (wady i zalety podatku liniowego). Jedną z nich jest to, że podatek liniowy zawsze wynosi 19 procent, niemniej jednak z tego rodzaju podatku zdołają korzystać jedynie jednostki, jakie prowadzą pozarolniczą aktywność gospodarczą. Podatek liniowy nie zawsze zdoła się opłacać, w związku z tym zanim zdecydujemy się na tą formę podatku, naturalnie winniśmy zastanowić się, czy będzie ona dla nas pomyślny. http://cenabiznesu.pl/-urlop-okolicznosciowyBezsprzecznie podatek liniowy przyniesie duże korzyści osobom, jakie mają roczny dochód większy aniżeli 100 tysięcy złotych i nie realizują rozliczenia z współmałżonkiem czy też dzieckiem. Opłaci się to też osobom, jakie nie korzystają z ulg na internet i ulgi na dzieci. Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z podatku liniowego, niewątpliwie potrzebują także znać aktualne skadki zus (wszystko o składkach ZUS). Aktualne składki ZUS bez trudu odszukamy w Necie, są one podawane poprzez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Tags: dokument, ulgi