W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Posted on 04/02/2019 7:31am

Funkcjonujemy w świecie, który określany jest jako globalna wioska. Dzięki otwartym granicom wewnątrz wspólnoty europejskiej, mamy możliwość podróżowania niemal bez większych problemów. Ponadto, sprzyja temu także fakt rosnącej popularności budżetowych linii lotniczych.
klawiatura z klawiszem pieniądze
Nasi rodacy są coraz bardziej zainteresowani nowymi okazjami, jakie stoją przed nimi otworem, także dzięki świetnej znajomości języka angielskiego. Jest to jeden z tych argumentów dla których spora ilość z naszych krajan decyduje się na legalną pracę w różnych krajach Europy ale i nie tylko.

Może się wydawać, że podstawą do pracy w którymś z dostępnych krajów jest umiejętność posługiwania się lokalnym językiem. Nie da się ukryć, że to bardzo ułatwia wiele spraw.

Aby zdobyć świeże dane na opisywane zagadnienie sięgnij po źródło - one z pewnością także Cię zaintrygują. Zobacz to samodzielnie.

Jednakże, wystarczy chociażby znajomość angielskiego.To wszystko pomoże nam się także odnaleźć w sprawach prawnych oraz podatkowych. Warto tu nadmienić, że za legalną pracę za granicą można ubiegać się pieniądze zapłacone w składkach na podatek. Warto o tym aspekcie pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy rozpoczął się temat corocznych rozliczeń - przejdź to artykułu.

biznes
Source: pixabay.com
Oczywiste jest to, że wymaga to odrobinę zaangażowania, jednak sprawa jest warta poświęcenia, ponieważ częstokroć jesteśmy w stanie liczyć na duże kwoty. Jeśli chodzi przykładowo o temacie takim jak zwrot podatku z Holandii, to trzeba posiadać odpowiednie dokumenty jakie uprawniają nas do tego roszczenia. Jednym z nich jest holenderska karta podatkowa.

Trzeba dodać, iż jeśli nie posiadamy tego typu papierów, to są firmy, które pomogą nam z całym procesem - artykuł. Ponadto, mogą również udać się do naszego pracodawcy o wystawienie potrzebnych zaświadczeń. Szalenie ułatwia to całą sytuację i pomaga zaoszczędzić sporo czasu jak i nerwów.

Biznesmen w pracy
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Już od pewnego czasu własny rynek pracy dla Polaków otworzyły także Niemcy. W kraju Goethego swoje pracownicze obowiązki wykonuje coraz więcej specjalistów znad Wisły. Nasi rodacy są obecni niemal we wszystkich branżach. Niemcy chwalą nas za sumienność, wiedzę a także profesjonalne podejście do powierzonych nam obowiązków.

Jeśli pracowaliśmy legalnie na terenie Niemiec, tutaj również warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z odzyskania nadpłaconych składek. Jeśli chodzi więc o zagadnienie takie jak zwrot podatku z Niemiec, to tutaj także jesteśmy w stanie liczyć na profesjonalną pomoc przedsiębiorstw, jakie wyspecjalizowały się w tego rodzaju zagadnieniach. Miejmy na uwadze jednak to, iż powinniśmy mieć odpowiednią kartę podatkową, jaką otrzymujemy od pracodawcy. Co więcej, potrzebne będzie zaświadczenie UE/EOG.

Wszystkie te sprawy będziemy mogli jednak przekazać specjalistom z wymienionych wcześniej biur, zajmujących się odzyskiwaniem podatku za pracę na Zachodzie. Należy jedynie wypełnić konkretny formularz na stronie biura albo wybrać się do oddziału - .

Tags: pieniądze, firmy, podatki, budżet, kraj