W jaki sposób znaleźć pracę w branży IT?

Posted on 09/01/2019 7:20am

IT jest dyscypliną niezmiernie popularną w naszym kraju, profesjonaliści z branży IT raczej nie mają co narzekać na niewielką ilość pracy. Jak jednak takie oferty odnaleźć i w jaki sposób znaleźć takie, które spełnią nasze potrzeby?


kot programista
Author: Matthew Ragan
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto szukać na takich portalach, które już od początku traktują tak zleceniodawcę, jak także wykonawcę poważnie, co to znaczy? Ano fakt, iż zleceniodawca nie tylko nie lęka się podać informacji personalnych oraz kwoty przewidywanego budżetu na wykonanie zamówienia, lecz również jest w stanie rzeczowo opisać zakres prac, które trzeba zrealizować.
Czas wziąć sprawy w swe ręce i znaleźć ofertę, za jaką stoją nie tylko niezłe pieniądze, lecz także możności rozwoju. Wszak kariera w IT to nieprzerwany rozwój.

Rozpocznij od podstaw. Serwisy z ogłoszeniami ? Pomyślisz, że to banał. A jednak, wielu pracodawców swoje najnowsze oferty w pierwszej kolejności publikuje właśnie tam. Wpisz w wyszukiwarkę praca programista Warszawa, Sprawdź, w jakim portalu pojawia się najwięcej ogłoszeń o pracę w twej specjalności. Zaglądaj do portali lokalnych bądź takich, które dopiero raczkują. Nowe portale ogromnie często oferują chlebodawcom korzystniejsze stawki za publikację oferty, dlatego pojawiają się w nich dużo ciekawsze ogłoszenia.

Warto wysyłać aplikacje do firm specjalizujących się w naborze pracowników dla własnych klientów. Wszelki kandydat jest dla nich bardzo ważny, a nabór prowadzony jest często w ciągłym trybie (a więc brak ogłoszenia na stronie zupełnie nie oznacza, że firma nie będzie zainteresowana twymi umiejętnościami). Co zyskujesz na kooperacji z firmą rekrutacyjną? Pewność pracy jak też prawie niczym nieograniczone możliwości rozwoju.


Jeżeli specjalizujesz się w dość wąskiej dziedzinie, najlepiej zaglądać kiedy niekiedy na wyspecjalizowane fora dyskusyjne. Często współpracę z pracodawcą warto rozpocząć od małych zleceń. W tym przypadku świetnie mogą sprawdzić się coraz liczniejsze serwisy dla freelancerów. Stawki nie należą do wysokich, jednakże to świetny sposób na stworzenie własnego portfolio. Wbijając zaś sformułowanie: praca programista Warszawa, ograniczymy znalezione oferty do interesującego nas miasta.

Tags: Ogłoszenia, technologia, Rekrutacja, kariera, IT, oferty