W jaki sposób nowoczesne systemy informatyczne będą wspomagały działanie małych i dużych firm.

Posted on 27/07/2018 7:13am

Różnego rodzaju aplikacje i programy coraz częściej będą wspomagać funkcjonowanie firm na wielu płaszczyznach. Mogą one pomagać zarówno w wykonywaniu codziennych zajęć, pozwalając na przygotowywanie dokumentów wewnętrznych i dla klientów, lecz również dzięki informacjom, które są zbierane dają możliwość analizy funkcjonowania firmy w każdym obszarze.


Komputer z Windows 8
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Tego typu systemów jest bardzo dużo, zazębiają się one i uzupełniają nawzajem. Do niedawna jeszcze najważniejszy w wielu firmach był pakiet ERP, jakiego podstawową rolą będzie rejestracja wszystkich gospodarczych operacji wiążących się z księgowością, gospodarką magazynową i sprzedażą. Jednak ostatnio pojawiać się zaczęły kolejne systemy, rozszerzające działanie ERP, poprawiające wygodę pracy lub dające dostęp do zaawansowanych analiz. Na przykład systemy typ Workflow organizują obieg dokumentów w firmie (więcej tutaj), pomagają w codziennej rejestracji dokumentów i umożliwiają ich archiwizację. Za to oprogramowanie typu BI dostarcza wielu narzędzi do tego, żeby przetwarzać na różnych płaszczyznach informacje, i w oparciu o to planować dalsze rozwijanie firmy.

Użytkowe systemy są coraz nowocześniejsze, wykorzystując nowoczesne technologie oraz możliwości, które będzie dawać obecna technika. Przykładowo działają one coraz częściej na mobilnych gadżetach, jakie od paru lat są coraz częściej wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale także firmy. Tworzenie aplikacji mobilnych służących jako narzędzia pakietów Workflow czy też ERP apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow to aktualnie nie jest jedynie zabieg marketingowy, tylko rzecz niezbędna, bo użytkownicy zwyczajnie z nich korzystają. Tablety i smartfony dają dużą elastyczność i wygodę użytkowania, na przykład doskonale sprawdzają się poza biurem, kiedy trzeba pojechać do klienta i mu coś zaprezentować lub zebrać zamówienia. Z tego też powodu aktualne aplikacje użytkowe są przystosowane równolegle na typowe komputery i urządzenia mobilne, dzięki czemu dają duże możliwości. Współczesne trendy jeszcze bardziej idą w tym kierunku, więc spodziewać się można jeszcze większego zapotrzebowania na takie rozwiązania, jak np. JPK: .

Tags: firmy