Wagi do zadań precyzyjnych

Posted on 12/03/2019 1:24pm

Laboratoria, zakłady jubilerskie, również apteki, potrzebują bardzo szczegółowych wag, bo w owych miejscach najbardziej ważna jest dokładność pomiaru. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, zapewniają nadzwyczajną precyzję pomiaru.


Wagi apteczne i wagi jubilerskie są odpowiednie wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzyjność ważenia, w szczególności w laboratoriach, aptekach i zakładach jubilerskich.

waga analityczna
Source: Wagi-elektroniczne.pl
Charakteryzują się eleganckim wyglądem i prostotą obsługi. Niezwykłe rozwiązania konstrukcyjne mechanizmów wag umożliwia im długoletnią, solidną eksploatację. Szczególne połączenia pozwalają na włączenie drukarki, bądź komputera i mają cały pakiet zadań szczegółowych.

Wagi apteczne z wyświetlaczem numerycznym LCD i zasadniczym kompletem klawiszy, są wystarczające do typowych przeznaczeń wag. Wagi te posiadają mechaniczny system kalibracji wewnętrznym odważnikiem, który daje utrzymanie precyzji pomiarów w czasie używania, bez ingerencji użytkownika. Te wagi jest możliwość także podłączyć do komputera, albo drukarki (waga apteczna).

Posiadają obszerny pakiet użyć dodatkowych m.in. tworzenie receptur.

Wagi apteczne szczególne z wyświetlaczem graficznym i rozszerzonym zestawem przycisków, są przeznaczone do skomplikowanych prac laboratoryjnych. Tekstowe menu i guziki numeryczne znacznie podnoszą komfort obsługi wagi. System kalibracji wewnętrznym ciężarkiem zapewnia utrzymanie precyzyjności badań w czasie eksploatacji.


Wejście PS2 umożliwia wpisywanie potrzebnych danych przy pomocy klawiatury komputerowej.

Dzisiaj żyjemy w epoce elektroniki i praktycznie wszędzie używamy wag elektronicznych. Są to sprzęty łatwe w obsłudze i precyzyjne. Elektroniczne wagi jubilerskie z dodatkowym wyświetlaczem, absolutnie sprawdzą się w jakimkolwiek zakładzie jubilerskim. Każda kupowana waga musi posiadać legalizację (zobacz polecane wagi w ofercie tego sklepu).

Specjalny wyświetlacz służy do prezentowania wyniku ważenia klientom, co wyraźnie ułatwia rozrachunki handlowe i taksację sprzedawanych i nabywanych produktów. Najistotniejszym atutem wag jubilerskich jest banalnie łatwa obsługa.

Tags: obsługa, pomiar, eksploatacja, laboratroium, elektroniczna