Życie nie zawsze bywa usłane różami i nasze relacje z przełożonym mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Posted on 23/05/2022 7:42am

Niestety nierzadko jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn jest niestety kilka.


Są tacy, którzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im pasuje: dojazd, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki i nawet wynagrodzenie.


kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Takich osób jest na pewno niewiele, bo cuda rzadko się zdarzają.

Kliknij, na tej stronie jest bez wątpienia świeża publikacja, która na pewno Cię bardzo zaintryguje! Odnajdziesz tam bardzo dużo interesujących informacji.

Dużo jest jednak ludzi, którzy twierdzą, że minusy ich pracy są na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Niekiedy niestety sytuacja staje się tak bardzo okropna, że należy pomyśleć o odwrocie. Korzystnym rozwiązaniem będzie wtedy poszukiwanie nowej posady. Gdy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak można zasugerować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to dobre wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie są w stanie już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Można zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Trzeba jednak dążyć do kompromisu. Możemy chociażby zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wtedy również wybrać nasz zaległy urlop.
Ważne wydaje się być to, aby być świadomym tego, że takiego rodzaju porozumienie należy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

Tags: firm, zadania, rodzaj, kierownik